Ćwiczenia

Kształtne wymodelowane i krągłe pośladki traktowane są jako wyznacznik wysportowanej i atrakcyjnej sylwetki. Mięsień pośladkowy, jako największy mięsień ciała powinien być odpowiednio trenowany. Nie chodzi o wyłącznie uzyskanie nienagannej sylwetki, ale też o wzmocnienie dolnej partii ciała i utrzymanie stabilnej postawy ciała. Co więcej praca nad tymi partiami mięśni oraz ich rozbudowa przekłada się na przyspieszenie tempa przemiany materii. Im większa masa mięśniowa, tym szybsze tempo metabolizmu. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/cwiczenia-na-posladki-najlepszy-sposob-na-perfekcyjny-wyglad/ 

Pośladki – dlaczego warto je trenować? 

Pośladki podtrzymują dolną część pleców. Kiedy nie są one wystarczająco silne, żeby wykonać funkcję wzmocnienia bioder, mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Z wiekiem mięśnie mogą stać się przeciążone, w wyniku bólu i kompresji w kręgosłupie lędźwiowym, biodrach oraz kolanach. Pośladki są też stabilizatorami bioder, słabe mięśnie pośladkowe mogą spowodować słabe wyrównanie całej dolnej części ciała, zwiększają skłonność do urazów. 

Mięsień pośladkowy jest w stanie wygenerować dużą ilość energii. Taka moc może być przełożona na prędkość, przyspieszenie i odległość pionową czy wytrzymałość. Oznacza to, że trening mięśni pośladkowych jest bardzo ważny dla każdego sportowca. 

Spalanie tkanki tłuszczowej wymaga codziennego deficytu kalorycznego. Należy więc spalić więcej kalorii, niż spożywamy, ponieważ wtedy tracimy tłuszcz. W przeciwieństwie do tkanki tłuszczowej, mięśnie są aktywne metabolicznie, co oznacza że nawet wtedy, kiedy nie pracujemy nasze mięśnie spalają kalorie z zamagazynowanego tłuszczu. 

Jak trenować pośladki? 

Pośladki mogą być generowane w domu, jaki w klubie. Nie ma konieczności posiadania żadnego specjalistycznego sprzętu. Jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń na pośladki jest martwy ciąg, czyli deadlift. Najbardziej znaną wersją tych ćwiczeń jest ta z obciążeniem, jednak można wykonać również wariant bez obciążenia. 

Stajemy na prawej nodze z lewą nogą lekko z tyłu zaciąłem, plecami obciął między nimi i spoczywającymi na podłodze, prawą rękę trzymamy na biodrze i lewą ręką wyciągniętą prosto w dół boku. Napinamy brzuch i powoli pochylamy się do przodu przycinać podnosząc lewą nogę prosto z tyłu za ciałem i opuszczając dół w kierunku podłogi, aż noga będzie do niej równoległa, a lewa ręka prawie dotknie podłogi. Żeby powrócić do pozycji startu wracamy na prawą piętę. Takie ćwiczenia wykonujemy na obydwie strony.

Zobacz też: http://www.lolipop.pl/cwiczenia-modelujace-uda-i-redukujace-cellulit/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here