alkomat

Bardzo często mówi się o tym, że policjanci złapali wielu pijanych kierowców. Jest to istotne, ale trzeba też otwarcie przyznać, że trudno spodziewać się tego, iż złapani zostali wszyscy. Krótko mówiąc, mamy do czynienia z ogromnym problemem i wypadałoby znaleźć jakieś rozwiązanie.

Możemy mówić o potencjalnych mordercach?

Pewnie dla wielu osób prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu to narażanie na śmiertelne niebezpieczeństwo siebie, ewentualnych pasażerów i inne osoby przemieszczające się po drogach. Jest to coś, z czym nie sposób polemizować, ale warto też pamiętać, że wśród zatrzymanych możemy zaobserwować przeróżne pomiary.

Nie chodzi też w tym momencie o usprawiedliwianie kogokolwiek – po prostu jedna ocena dla wszystkich zatrzymanych nie jest sprawiedliwa. Ważne jest też choćby to, że czasem alkoholu jest na tyle mało, że człowiek nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu. To też pokazuje, że ewentualne mówienie o mocnej głowie może stać się przekleństwem.

Wystarczy nie pić

Niektórzy mogą powiedzieć, że wyjście jest bardzo proste – jeżeli mam prowadzić samochód, nie piję alkoholu. W teorii sprawa jest na pewno łatwa, ale czy tak samo jest w praktyce?

Bez wątpienia mogą pojawić się różnorakie wątpliwości. Są różne sytuacje i trzeba mieć tego świadomość. Oczywiście w przypadku pijanych kierowców nie ma jednak żadnego usprawiedliwienia. Chodzi w końcu o szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Poszukiwanie kompromisu

Warto też pamiętać o tym, że zawsze dobrze rozglądać się za kompromisem. Krótko mówiąc, czasem świetnym rozwiązaniem okazują się alkomaty elektrochemiczne. Oczywiście wybór musi paść na alkomat z atestem. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że nie każdy sprzęt jest dobry. Naturalnie nie jest to też tak, że mowa o czymś idealnym. Idealnych opcji nie ma i co istotne, na koniec najważniejsze są podejmowane decyzje. Z pewnością są osoby, dla których nawet alkomat nie wystarczy.

Opinie klientów

Warto też pamiętać o tym, że czasem kupno alkomatu może nieść za sobą różnorakie wątpliwości. Rozwiać je można na różne sposoby i co bardzo ważne, jedną z opcji jest śledzenie opinii klientów. Opinie te czasem stanowią nieocenione wsparcie (ale mogą też wprowadzić w błąd).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here