Jak i dlaczego warto nauczyć się tańczyć?

Taniec jeszcze do niedawna był umiejętnością przez wielu niedocenianą. Kiedyś niezwykle ważny element codziennego życia i przekazywany w toku wychowania i edukacji, popadł w niełaskę, aby teraz na nowo cieszyć się zainteresowaniem wśród wszystkich grup wiekowych i społecznych. Dziś coraz więcej osób myśli chociażby o wypróbowaniu swoich sił i nauczeniu się podstaw jednego z wielu typów tańców, a szkoły tańca przeżywają prawdziwe oblężenie.

Co jednak skłania przeciętnego Kowalskiego do nauki tańca i czy jest to umiejętność rzeczywiście przydatna? W jaki sposób taniec może pozytywnie wpłynąć na czyjeś życie? Jednym z powodów, dla których warto uczyć się tej sztuki, jest możliwość wniesienia zupełnie nowej jakości do swojego życia towarzyskiego i uczuciowego. Według licznie przeprowadzanych badań, osoby potrafiące dobrze tańczyć są zazwyczaj postrzegane za o wiele atrakcyjniejszych potencjalnych partnerów seksualnych i życiowych. Taniec utrwala także już rozpoczęte związki. Potencjalnie większa atrakcyjność osób potrafiących tańczyć wynika też z faktu postrzegania ich przez partnerów za osoby bardziej rozrywkowe. Jeżeli ktoś potrafi dobrze tańczyć, wiadome jest, że umiejętność tę doskonali, do czego potrzebne jest odwiedzanie rozmaitych klubów i imprez. Dobrze opanowana umiejętność tańca jest dla potencjalnych partnerów komunikatem, że nie będą oni skazani na spędzanie wieczorów zamknięci w czterech ścianach i że nie będą musieli wybierać się na liczne imprezy sami. W związku, w którym jedna osoba jest typowym domatorem, a druga należy do osób towarzyskich, często rodzą się liczne napięcia i frustracje, które potrafią zakończyć nawet dobrze zapowiadający się związek. Warto więc uczyć się tańca, by pokazać potencjalnemu partnerowi, że należy się do grona ludzi towarzyskich i że nie grozi mu z nami nuda.

Jednak jak nauczyć się tańczyć i gdzie to robić? Czy jest to umiejętność, którą trzeba mieć we krwi, czy da się ją wyćwiczyć? Tutaj wśród zwykłych ludzi opinie są podzielone. Niektórzy twierdzą, że nigdy nie będzie dane im opanować tej sztuki, gdyż nie posiadają do tego naturalnych predyspozycji. Takie stwierdzenia wynikają z braku wiary we własne możliwości i ze strachu przed ośmieszeniem się podczas lekcji tańca. Co prawda nie każdy na co dzień porusza się z gracją i dana jest mu gibkość, jednak nad tymi aspektami zawsze można pracować, ćwicząc swoje ciało i koordynację ruchową. Przed rozpoczęciem właściwej nauki tańca dobrze wiec zająć się swoją kondycją i dostarczyć sobie większej ilości ruchu. Wpłynie to dobrze nie tylko na ogólną sprawność, ale pomoże też zwiększyć świadomość swojego ciała i sprawi, że lepiej będzie się z nim dogadywać, a także lepiej znać jego ograniczenia. Po tym początkowym etapie dobrze jest szukać dobrej szkoły tańca lub nauczania indywidualnego. Jest to najlepszy sposób nauki, który bije na głowę rozmaite kursy wideo, gdyż nauka tańca wymaga opieki i porad osoby znacznie bardziej doświadczonej. Nie ma się też co wstydzić przed nią swoich niezbyt zgrabnych ruchów, gdyż jej zadaniem jest właśnie pomoc i zniesienie fizycznych i psychicznych barier, które sprawiają, że obecnie ciała wielu z nas są niejako sztywne, na co wpływ ma zbyt mała ilość ruchu, stres, niska samoocena. Dobry nauczyciel tańca nie tylko przekazuje techniczne jego szczegóły, ale także potrafi tchnąć w swoich uczniów entuzjazm i zarazić ich pasja, pokazując im, że niemożliwe może stać się możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here