Dlaczego Yerba Mate może zastąpić kawę

Pierwsze wrażenia po skosztowaniu Yerba Mate nie zawsze są pozytywne. Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z tym napojem często są zawiedzione jej smakiem i aromatem. Czy w takim razie warto porzucić picie kawy na rzecz Yerba Mate? O tym w dalszej części artykułu.

Dlaczego warto pić Yerba Mate?

Aby docenić wszystkie walory Yerby, trzeba się do jej smaku stopniowo przyzwyczaić. Zanim ją pokochamy, może minąć trochę czasu ale lista korzyści jest tak długa, że warto chociaż spróbować się z nią zaprzyjaźnić.

Yerba Mate to napar z liści zielonego ostrokrzewu paragwajskiego, który naturalnie występuje w lasach Ameryki Południowej. Do Europy dotarł dopiero w XVII wieku za sprawą jezuitów, którzy wyjeżdżali w te rejony na misje. Obecnie znany jest na całym świecie jako zdrowszy zamiennik kawy.

Cechą, która łączy te dwa napoje jest kofeina. Natomiast różnica między kawą a Yerba jest taka, że ta pierwsza wypłukuje z organizmu witaminy i minerały, a druga dostarcza wiele cennych składników. Do zalet Yerby zaliczyć można jeszcze:

  • właściwości antyoksydacyjne;
  • bogactwo witamin i minerałów, głównie A i C oraz z grupy B;
  • skuteczne pobudzenie organizmu, poprawienie koncentracji oraz wspomaganie pracy mózgu
  • dzięki dużej zawartości magnezu wpływa pozytywnie na układ nerwowy

Yerba Mate – zdrowszy zamiennik kawy

Trudno jednoznacznie stwierdzić co lepiej pić – kawę czy Yerbę. Często ostateczny wybór jest kwestią osobistych preferencji. Jeżeli jednak chodzi o ich właściwości pobudzające, oba napoje wykazują się podobnym działaniem. Różnica polega na długości okresu pobudzenia organizmu. W przypadku kawy, dawka kofeiny działa szybko i jednorazowo. Gdy kofeina przestaje działać, możemy być narażeni na efekt osłabienia, senności i rozdrażnienia. W przypadku Yerby zastrzyk dostarczonej energii utrzymuje się zdecydowanie dłużej. Kofeina dostarczana wraz z innymi składnikami odżywczymi powoduje, że uwalnia się ona stopniowo, co pozytywie wpływa na długotrwałe utrzymanie koncentracji, skutecznie likwidując senność.

Jeżeli zależy nam głównie na uzyskaniu pobudzenia, to możemy oba napoje stosować zamiennie. Jeżeli jednak dodatkowo chcemy poprawić jakość skóry, podkręcić metabolizm, uregulować trawienia czy skorzystać z silnych właściwości nowotworowych – warto postawić na Yerbę. Zdeterminowanych do rozpoczęcia przygody z yerbą zachęcamy, by wybrały swój sklep z yerba mate.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here