Skuteczność depilacji a rodzaj lasera – jaki będzie najlepszy?

0
837

Zabieg depilacji laserowej pozwala na trwałe i szybkie usunięcie owłosienia z dowolnego miejsca na ciele. I dlatego korzysta z niego coraz więcej kobiet. Wzbogacenie oferty salonu kosmetycznego o depilację laserową będzie więc znakomitym pomysłem oraz z pewnością się opłaci. Najważniejszą kwestią, jaką należy przy tym rozstrzygnąć, to rodzaj urządzenia, w które warto zainwestować. Oto wskazówki, które należy wziąć pod uwagę.

Laser IPL czy diodowy – różnice

Na rynku urządzeń do zabiegów medycyny estetycznej można spotkać się z całym bogactwem różnego rodzaju sprzętów. Dotyczy to również laserów do depilacji. Najczęściej spotykane – oraz najpopularniej stosowane – są lasery IPL oraz diodowe. Czym różnią się między sobą? Przede wszystkim długością emitowanej przez urządzenie wiązki oraz spektrum jej działania. Laser typu IPL emituje wiązki o różnej długości, które mogą się też rozpraszać w różnych kierunkach. W efekcie, laser nie zawsze dociera dokładnie tam, gdzie powinien i tylko osłabia cebulki. Oznacza to, że owłosienie znika na jakiś czas, a po jakimś czasie odrasta. Laser diodowy emituje z kolei wiązkę o jednej długości, która precyzyjnie trafia do cebulek, bezpowrotnie je niszcząc. W przypadku każdego typu lasera, konieczne jest oczywiście przeprowadzenie od kilku do kilkunastu sesji zabiegowych. Trzeba tu też zauważyć, że podczas zabiegów z laserem diodowym, potrzeba ich o wiele mniej.

Bezpieczeństwo i największa skuteczność

Laser diodowy jest zdecydowanie lepszym wyborem, jeśli przeprowadzane w salonie kosmetycznym zabiegi mają być maksymalnie skuteczne. Jest on także znacznie bezpieczniejszy – przez to, że dociera dokładnie do cebulek, w żaden sposób nie narusza sąsiadujących tkanek. Lasery diodowe wykazują też wysoką efektywność w usuwaniu nawet jasnych włosków. Szukając zaś najlepszego lasera diodowego, warto zajrzeć do sklepu https://attre.eu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-diodowy-do-depilacji, gdzie można znaleźć ich duży wybór. Kupując profesjonalny sprzęt do gabinetu, na pewno nie należy na tym oszczędzać. Im wyższa jego jakość, tym lepsze będą efekty zabiegów. A w końcu najważniejsze jest zadowolenie klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here