Portal internetowy, który odmienił świat

W dobie szerokiego dostępu do połączenia sieciowego niemalże wszystkie trendy pochodzą z social mediów. Jednym z tego typu portali jest youtube. Założona w 2005 roku strona internetowa pod tym adresem umożliwia uczestnikom szeroki dostęp do różnego rodzaju filmików. Witryna ta pozwala na komentowanie, udostępnianie oraz obserwowanie różnych filmów i kanałów. Pozwala to wyrażasz swobodnie nasze opinie na temat danego filmu.

Historia youtube

Dziś, youtube jest niewątpliwie jednym z najczęściej odwiedzanym z portali w internecie. Z całą pewnością może konkurować o to miano z tak świetnie znanymi profilami jak facebook, twitter czy instagram. Jednak nie każdy wie jakie były jego początki. W 2005 roku YouTube został założony przez trójkę przyjaciół Chada Hurleya, Steve’a Chena i Jaweda Karima, którzy byli wcześniej pracownikami przedsiębiorstwa PayPal. Od samego początku działania youtube sprowadzał na siebie uwagę dużej ilości osób. Już po kilku miesiącach od otwarcia witryny. W ciągu kilkunastu pierwszych miesięcy od pojawienie się w sieci internetowej youtube, korzystało z niego kilka milionów osób dziennie. Następnym wielkim krokiem w rozwoju tejze witryny był zakup jej przez jedną z największych firm internetowych google. Doszło do tego w październiku 2006 roku, gdy google wykupiło youtube wraz z jego wszystkimi akcjami za niecałe 2 miliardy dolarów. Youtube był niewątpliwie wielkim unowocześnieniem, które pozwoliło na umieszczanie filmów w internecie w prosty sposób, dostępny dla wszystkich użytkowników. Z czasem na youtube pojawiać zaczęły się różne ulepszenia, a wraz z nimi różne eventy związane z największymi wydarzeniami, premierami gier komputerowych oraz filmów.

Co znajdziemy na youtube i kto z niego korzysta?

Mówi się dziś, że youtube jest jednym z najbardziej rzetelnych i aktualnych źródeł informacji. I myślę, że każdy może się z tym zgodzić. Niewiele innych miejsc w internecie oferuje nam tak szeroki dostęp do różnego rodzaju informacji oraz relacji wydarzeń możliwych do zobaczenia z różnych perspektyw. Częste relacje ,,na żywo” pozwalają nam nawet na zapomnienie o zwykłej telewizji. Zamiast niej, wszystkie potrzebne informacje możemy znaleźć na youtube. Content przedstawiany przez youtuberów jest bardzo różny. Na witrynie youtube możemy znaleźć kanały poświęcone niemalże każdej tematyce. Popularne w ostatnich latach jest prowadzenie kanałów związanego z tematyką gier komputerowych, ciekawostek, oraz tworzenie filmów mających rozśmieszyć widza.

Jak zmienic nazwe na yt ?
Być może sam jakiś czas temu założyłeś kanał na yt. Jeżeli początkowo używałeś go jedynie w celu komentowania i wyrażania swojej opinii na temat filmów a dziś pragniesz rozpocząć swoją własną karierę youtubera, możesz zadawać sobie pytanie jak zmienic nazwe na yt
Cóż, nie jest to zbyt skomplikowana operacja. Wystarczy, że zalogujesz się na swoim koncie n youtube i odnajdziesz zakładkę konta>ustawienia. Następnie otwierasz sekcje ,,ogólne” i zmieniasz nazwę swojego kanału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here