Niebieski płaszczyk

Dzięki odbywającym się cyklicznie pokazom mody największych znamienitości ze świata mody wiemy co będzie modnej w każdym sezonie. Wystarczy obserwować pokazy i nowe kolekcje. Możemy się dowiedzieć nie tylko jaka ogólnie będzie moda (np. lata 90), ale także jakie fryzury będzie się nosiło, jakie makijaże robiło oraz jakie tkaniny i wzory na ubraniach będą modne. Niewielu szczęściarzy ma szansę być na dużych pokazach mody, na szczęście zdjęcia z takich wydarzeń są dostępne w internecie, tak samo jak katalogi ze zdjęciami produktów.
Każda polska kobieta może być na bieżąco z modą chociażby dzięki takim ogólnodostępnym magazynom jak Vogue, Glamour czy Elle.

Przykładowo w kolekcji jesień/zima 2017 modne były takie kolory jak
– granatowy – navy peony
– szary – natural grey
– zielony – shaded spruce
– limonkowy – golden lime
– niebieski – marina
– pomarańczowy – atumn maple
Projektanci co sezon wyznaczają nowe trendy za którymi podążają tłumy ludzi. W sezonie jesień/ zima 2017 dominowały te kolory w różnych zestawach. Najbardziej cool był kolor niebieski, w odcieniu marina.
Paleta barw jest naprawdę bogata, zwłaszcza jeżeli chodzi chociażby o kolor tkanin czy lakierów do paznokci. Nie dla każdego chociażby limonkowy, turkusowy czy oliwkowy znaczy to samo. Dlatego tworzy się palety i wzorniki oraz konkretne nazwy kolorów, aby ludzie wiedzieli, który odcień na przykład niebieskiego, jest w tym sezonie mocno na topie.
Niebieski w odcieniu marina był bardzo wysoko oceniony przez Pantone. to system identyfikacji kolorów. Marka Pantone co roku ogłasza kolor roku. Według niej odcień niebieskiego nazwany marina zasługuje na uwagę.
Odcień ten jest bardzo dynamiczny. W porównaniu do granatowego jest żwawy i rozjaśniony.
Świetnie komponuje się z takimi kolorami jak:
– czarny
– biały
– czerwony
Najbardziej urzekająco ten kolor prezentował się na pokazie Miu Miu.

Jak dopasować kolory?
Jeżeli podążasz za modowymi trendami to być może masz w szafie właśnie niebieski płaszczyk. Aby skompletować garderobę musisz do niego dobrać szalik. Ale jaki kolor pasuje do niebieskiego płaszczyka? Tak, jak przeczytałaś powyżej, świetny zestaw z płaszczykiem stworzą białe, czarne lub czerwone szaliki. Połączenie biały/niebieski lub czerwony/niebieski kojarzy się ze stylem marynarskim, ale spokojnie pasuje także na jesień. Biały lub czerwony szalik świetnie stworzą kontrast z niebieskim nakryciem. Niebieski płaszczyk z czerwonymi akcentami to stylizacja wprost z wybiegu z pokazu Giorgio Armaniego. Jeżeli nie lubisz takich kontrastowych stylizacji możesz wybrać biały szalik w czerwoną kratę. Jest to wtedy lekko stonowane, ale nadal bardzo modne. Taki szalik można kupić chociażby w popularnych sieciówkach jak Zara, Stradivarius, Reserved czy H&M.
Jeżeli posiadasz w swojej szafie niebieski sweterek bądź marynarkę to śmiało możesz zestawiać to ubranie z czarnymi lub białymi spodniami i zapewni Ci to elegancki wygląd. T-short również może być biały lub czerwony, a dzięki temu stylizacja zachowa świeżość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here