Jak znaleźć dobrego radcę prawnego

W życiu człowieka zdarzają się czasami takie sytuację, że trzeba skorzystać z pomocy prawnej. Przepisy są bardzo często zawiłe i niezrozumiałe dla przeciętnej osoby. Ale jak znaleźć dobrego radcę prawnego? Na co zwrócić uwagę?

Radca prawny – gdzie szukać?

Jeśli kompletnie nie mamy pomysłu to szukanie radcy prawnego można zacząć od internetu. Internet ma taką przewagę, że można przeczytać w nim opinie. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę także możliwość taką, że opinie są wymyślone lub nieprawdziwe. Ale w rzeczywistości pokrywają się one z faktami i warto im zaufać.

Kancelarie prawne są dostępne także w każdym mieście oraz w mniejszych miejscowościach. Warto czasami popytać znajomych, sąsiadów lub rodzinę, czy nie mają kogoś do polecenia. Bo w sumie radca prawny, który pomógł komuś jest godny zaufania.

Na co zwrócić uwagę szukając radcy prawnego?

Przede wszystkim, co już wcześniej zostało wspomniane należy zwrócić uwagę na opinie oraz ilość zadowolonych klientów. Czyli należy bardzo dokładnie przewertować strony internetowe w poszukiwaniu informacji.

Zanim wybierzesz kancelarię prawną należy sprawdzić w jakich dziedzinach specjalizuje się dany radca. Oczywiście każdy z nich musi posiadać obszerną wiedzę na każdy temat związany z prawem, jednak niektórzy specjalizują się w jednym lub w dwóch tematach, co daje większe pole do działania, a także gwarantuje sukces. Bardzo ważne jest także podejście do klienta oraz prosty język, którym radca wytłumaczy zawiłości prawne.

Kiedy przyda się pomoc radcy prawnego?

Radca prawny może pomagać osobom fizycznym, prawnym, a także dużym spółkom w różnych dziedzinach związanych z prawem. Może to być prawo administracyjne, spadkowe, rodzinne, karne, cywilne, upadłościowe lub nieruchomości.

Firmy korzystają z usług kancelarii prawnych przeważnie w przypadkach postępowania karnego, podpisywania umów z kontrahentami, windykacji należności. Ale także bardzo często firma ma swojego radcę prawnego, który pomaga w codziennej działalności przedsiębiorstwa.

Osoby fizyczne najczęściej potrzebują porady prawnej w sprawach związanych z alimentami, podczas dziedziczenia spadku, przy rozwodach, separacjach i w czasie ustalania władzy rodzicielskiej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here