Magazyny w Żorach

Katowicka strefa przemysłowa to jedna z takich stref wydzielonych na terenie naszego kraju. Rozwija się szybko i dynamicznie – stanowi jedną z najważniejszych w Polsce. Inwestorzy chętnie realizują tu różne plany – jak hale, zakłady produkcyjne, centra przemysłowe czy magazyny – w Żorach, Psarach, Lędzinach, Gliwicach. Aglomeracja śląska cieszy się dużą popularnością – jest tuż za Polską Centralną. Poznajmy wybrane inwestycje na ziemiach śląskich, m.in. magazyny do wynajęcia w Żorach.

Strategiczna lokalizacja Żorów

Dobre położenie Żorów na Śląsku. Lokalizacja Żorów sprzyja licznym inwestycjom ze względu na dobre położenie miasta – w sąsiedztwie jest granica z Czechami, można stąd wygodnie dojechać także do innych kluczowych miast na Górnym Śląsku – jak między innymi Katowice, Gliwice, Bytom czy Rybnik.

Połączenia drogowe. Właśnie tędy prowadzi autostrada A1, droga krajowa nr 81 (Katowice (A4) – Skoczów (S52) – Harbutowice), drogi wojewódzkie nr 924, 932 i 935. Żory są też jednym z miast Rybnickiego Okręgu Węglowego. Część inwestorów uznaje magazyny w Żorach za lepszy wybór niż obiekty wybudowane w czeskiej Ostrawie.

Połączenia kolejowe. Nie bez znaczenia są też połączenia kolejowe Żorów z innymi miastami. Ważną pozycję w budżecie inwestycyjnym Żor na 2021 rok ma rewitalizacja dworca kolejowego w ramach projektu „Kolej przedsiębiorczości – rewitalizacja obiektów i przestrzeni dworca PKP i dawnego Młyna Elektrycznego w Żorach – etap I dworzec PKP”.

Świetne skomunikowanie Żorów z innymi miastami. Dobre położenie i skomunikowanie to duże zalety tej lokalizacji. Chodzi nie tylko o miasta śląskiej aglomeracji, ale także ważne stolice poszczególnych regionów Polski oraz krajów z nami sąsiadujących. To duży plus dla przedsiębiorców, których interesują magazyny w Żorach.

Siła robocza. Dostępność taniej siły roboczej to kolejny plus tej lokalizacji dla inwestorów i najemców. Pracownicy mogą dojechać do różnych obiektów – jak hale magazynowe w Żorach lub magazyny powstałe w okolicy miasta.

Wybrane inwestycje magazynów na Śląsku

Magazyny w Żorach – Panattoni Park Żory. Panattoni to jedna z najważniejszych firm działających w branży nieruchomości przemysłowych w Europie. Pierwsze magazyny do wynajęcia w Żorach to obiekt klasy A, świetnie położny i skomunikowany – niedaleko drogi krajowej DK 81, około 30 minut od autostrad A1 i A4, w okolicy Podstrefy Jastrzębsko-Żorskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Panattoni Park Żory to 84 000 m kw. powierzchni zlokalizowanych w dwóch halach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here