Jak zgrać zdjęcia z iphone?

Marka Apple to globalny lider produkcji smartfonów, laptopów oraz tabletów. Często użytkownicy iPhonów korzystają również z komputerów stacjonarnych oraz laptopów. Integracja tych dwóch różnych systemów jest niemożliwa. Warto więc dowiedzieć się, jak importować zdjęcia i nagrania wideo z telefonu iPhone na komputer Mac lub komputer PC. To bardzo przydatna funkcja dla każdego użytkownika.
Jeżeli korzystasz z systemu Apple to z pewnością masz już swoje wypracowane, schematy działania. Dla laika, który nie miał nigdy do czynienia z marką Apple wykonanie nawet najprostszych rzeczy może być piekielnie trudne.
Jak zgrać zdjęcia z iphone?
Jeżeli korzystasz na swoim laptopie z systemu Windowsa 10, to najwygodniejszym sposobem będzie skorzystanie z aplikacji Zdjęcia. Po jej uruchomieniu w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk Importuj. Po jego naciśnięciu i wybieramy z listy urządzeń naszego iPhone’a następnie zaznaczamy fotografie, które chcemy zaimportować i wskazać lokalizację ich zachowania.
Warto pamiętać, że po podłączeniu smartfona lub tabletu do komputera należy go odblokować i zatwierdzić dostęp przyciskiem Ufaj komunikat. Alternatywnym rozwiązanie jest zamiast aplikacji Zdjęcia z Windowsa 10 użyć eksploratora plików Komputer. Minusem jest wyświetlenie się sporej liczby katalogów, co nie ułatwia zgrywania fotografii na dysk komputera.
Kolejną metodą jest zgrywanie zdjęć za pomocą aplikacji iTunes. Chociaż sama aplikacja iTunes przygotowana z myślą o systemie macOS, funkcjonuje również na Windowsie. Proces kopiowania zdjęć jest dzięki temu rzeczą prostą. Na początku konieczne jest pobranie aplikacji iTunes dla Windowsa, uruchamiamy aplikacje. Podłączamy iPhone za pośrednictwem kabla do komputera. Kiedy na ekranie przywita nas okno z komunikatem pytającym, czy ufamy temu komputerowi, odpowiadamy twierdząco i potwierdzamy nasz wybór na ekranie iPhone’a bądź iPada. Kolejnym krokiem jest otwarcie systemu aplikacji zdjęcia i dzięki korzystaniu z polecenia importuj przekazujemy zdjęcia na komputer. Istnieje jeszcze kilka innych sposób na zgranie zdjęć z iPhone na komputer. Jednym z nich jest wysłanie fotek do dysku w chmurze (iCloud, Google Drive, One Drive), a w kolejnym kroku zgranie ich z chmury na nasz komputer. Kolejnym niebezpośrednim sposobem zgrania zdjęć z iPhone na komputer. Jednym z nich jest skopiowanie wybranych fotek fotek na specjalny pendrive dla telefonów iPhone, np. SanDisk 16GB iXpand for iPhone lub Lexar JumpDrive C20i 16GB – Lightning, a następnie zgranie zdjęć z pendrive do komputera.
Dla osób, które wcześniej nie używały systemu MacOs czy po prostu smartfonów iPhone wykonanie nawet najprostszych czynności może być postrzegane jako bardzo trudne. Poznając kilka prostych i uniwersalnych zasad można znacznie ułatwić sobie funkcjonowanie i użytkowanie sprzętu marki Apple. Samo zgrywanie zdjęć nie powinno stanowić już dla Ciebie problemu. Wystarczy poznać kilka uniwersalnych zasad i trików, dzięki którym czynność ta zajmie Ci zaledwie kilka sekund.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here