Jak zapuścić długie paznokcie?

Posiadanie długich paznokci marzy się wielu kobietom. By jednak możliwe było zapuszczenie ich do pożądanej długości, muszą być one zdrowe. Jeśli płytki są słabe i podatne na uszkodzenia, mogą łamać się i rozdwajać nawet gdy są krótkie, a już zapuszczenie ich nawet nieco ponad opuszek jest niemożliwe. Sposobem na przechytrzenie natury może być wykonanie manicure hybrydowego, gdyż pod twardą powłoką utwardzonego UV lakieru płytki nie będą się łamać. Wiele kobiet wykonuje taki manicure głównie po to, by zapuścić paznokcie albo w celu ochrony ich przed złamaniem kiedy są już dłuższe. Jednak jest to tylko doraźne wyjście, a przy tym manicure taki bywa szkodliwy, więc kiedy zdejmie się z płytek powłokę, może się okazać, że są one jeszcze słabsze, wobec czego połamią się niemal natychmiast. Lepiej więc będzie skupić się na wzmocnieniu paznokci. Trudność jednak polega na tym, że by móc zapuścić długie i mocne paznokcie, trzeba o nie dbać i to dość mocno. Wiele jest czynników, które szkodzą paznokciom i zwykle ma się z nimi styczność na co dzień. Trzeba nawet wiedzieć, jak piłować paznokcie i czym to robić, gdyż nawet ten prosty zabieg może im znacznie zaszkodzić jeśli jest wykonywany nieprawidłowo.
Pierwsze, o czym trzeba pamiętać, to nienarażanie płytek na kontakt z detergentami. Należy więc bezwzględnie używać gumowych rękawic do zmywania czy sprzątania, gdyż kontakt proszku czy płynu do naczyń z paznokciami skutkuje ich wysuszeniem, utratą elastyczności i spowodowaniem, że stają się kruche. Poza tym o paznokcie trzeba zadbać. Duże znaczenie, tak jak w przypadku włosów, ma dieta, ale jeszcze ważniejsze jest ich odpowiednie traktowanie. Paznokciom szkodzi kontakt z kiepskimi lakierami i chemią w ogóle, toteż kiedy się je maluje, warto zawsze nakładać wcześniej specjalną bazę. Zmywacze także mocno wysuszają płytki, warto więc korzystać z nich rzadko i zawsze wybierać zmywacz bez acetonu. Dobrym sposobem na zapobieganie łamaniu się płytek jest stosowanie utwardzacza, który można nakładać pod lub na lakier albo stosować samodzielnie.
Paznokcie bardzo lubią też wszelkiego rodzaju odżywki, najlepiej takie, które mają formę inną niż lakier, gdyż mają wówczas zazwyczaj mniej chemii. Świetne są wszelkie olejki, a także kremy, które wciera się w paznokcie i skórki, jednak utrudnieniem jest fakt, że podczas takich kuracji nie da się malować paznokci. Kiedy jednak nie lubi się tego robić albo daje się paznokciom czas na regenerację, nie będzie to wielki problem. W takiej sytuacji można też zdecydować się na wzmacniający manicure japoński, który jednocześnie nadaje paznokciom piękny wygląd. Najlepiej będzie wykonywać takie zabiegi systematycznie przez jakiś czas, aż paznokcie odrosną zdrowsze i na pewno dzięki temu uda się je zapuścić.
Jeśli zaś chodzi o piłowanie, to jest ono znacznie lepszym wyjściem niż obcinanie paznokci. Trzeba jednak pilnować, by zawsze piłować paznokcie w jedną stronę, a także używać pilniczków szklanych lub papierowych, nie metalowych. Nie można też zbyt mocno wycinać skórek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here