Drzewko awokado

Awokado ma dobre właściwości odżywcze. Nieznane dla wielu z powodu swojej reputacji jako tuczące. Pomimo faktu, że awokado zawiera więcej kalorii niż inne pokarmy, nie będzie powodowało przyrostu masy ciała w przypadku umiarkowanego zjedzenia.
Awokado w umiarkowanych ilościach, może zwiększać metabolizm i kontrolować poziom tłuszczu we krwi. To może naprawdę pomóc w utracie wagi.

Zastanawiałeś się może kiedyś jak zasadzić awokado? Jeśli tak, to za chwilę dowiesz się, jak to zrobić. Niełatwo sprawić, aby twarde awokado wyrosło na bujne drzewo, ale dzięki kilku wskazówkom będzie ci nieco łatwiej to osiągnąć.

Jeśli pracujesz w ogrodnictwie lub z zamiłowania jesteś domowym ogrodnikiem i śledzisz trendy w czasopismach i mediach społecznościowych, być może odkryłeś, że możesz stworzyć własne drzewo awokado. Jak to właściwie zrobić? Jak to się może udać i jak to będzie rosnąć? Niektórzy mają szczęście za pierwszym razem, inni muszą próbować kilka razy, a niektórzy mogą zrezygnować, ponieważ jest to naprawdę trudniejsze, niż myślisz.

1. Przede wszystkim upewnij się, że kupujesz dobre, duże awokado — nie jakieś tanie zamówione przez internet, ponieważ pestki w nich są często dość małe. Masz najlepszą szansę, aby pestka wykiełkowała, gdy jest dość duża, ok. 3-4 cm średnicy.

2. Podczas wyciągania pestki z awokado należy zachować ostrożność. Nie jest dobre dla pestki, jeśli zostawisz wiele śladów i pęknięć, ponieważ łatwo można znaleźć miejsca, w których pestką się dzieli.

3. Obierz pestkę. Wiele osób zostawia ją nieobraną, co może utrudniać jej otwieranie. Oczywiście może się powieść, nawet jeśli zostawimy pestkę, taką jak jest, ale obierając ją, ułatwiamy jej otwieranie i tym samym zwiększamy szanse na sukces. Wbij dwie wykałaczki, ułatwi to otwarcie awokado.

4. Obróć pestkę we właściwym kierunku, w przeciwnym razie projekt zostanie skazany na klęskę od samego początku. Koniec, który przykleja się do drzewa, musi obracać się w wodzie. Jeśli dokładnie się przyjrzysz, zobaczysz, że pestka ma okrągły obszar, który wygląda inaczej niż reszta pestki, i ostatecznie obraca się w wodzie.

5. Kiedy wbijesz w pestkę wykałaczki, wbij je we właściwych miejscach. Pestka ma kilka zagłębień / selekcji, gdzie się otworzy. Zachowaj ostrożność przy wbijaniu wykałaczek, nie musisz mieć więcej niż kilka milimetrów głębokości.

6. Po około 3-4 tygodniach pestka złamie się, puści korzenie i po 3-4 tygodniach będzie rosnąć. Teraz nadszedł czas, aby umieścić ją w słoju lub doniczce z ziemią i osadzić w jasnym miejscu, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym, z którego nie wiadomo dlaczego awokado nie jest zadowolone.

7. Drzewo musi mieć dużo wody, aby przetrwać. Podlewaj je co drugi dzień, w zależności od tego, jak gorąco jest. Jeśli liście zaczną się zawieszać, jest znak, że teraz na pewno muszą mieć wodę.

8. Miej cierpliwość i jeśli się nie uda po raz pierwszy, nie poddawaj się, spróbuj ponownie. Jeśli postąpisz zgodnie z tymi wskazówkami i krokami, istnieje duża szansa na sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here