Jak bezpiecznie zapakować przesyłkę

Stawiasz pierwsze kroki w e-handlu? Chcesz jak najlepiej realizować zamówienia, aby nie przyjmować kłopotliwych i czasochłonnych reklamacji? Zobacz, jak bezpiecznie zapakować przesyłkę, by cało dotarła do rąk klienta – niezależnie, czy odbierze ją od kuriera, z kiosku czy paczkomatu.

Branża e-commerce rozwija się w ogromnym tempie. Przybywa sklepów internetowych oraz osób i firm sprzedających za pośrednictwem przeznaczonych do tego platform. Nic w tym dziwnego – w końcu zakupy przez Internet są dziś chyba najwygodniejszą formą nabycia potrzebnych towarów. Wraz z rozwojem liczby transakcji i podmiotów trudniących się sprzedażą poprawia się również jakość pracy dostawców. Mimo to wciąż po stronie sprzedającego leży odpowiednio staranne zabezpieczenie towaru do wysyłki. Poniżej krótki poradnik, który zwróci Twoją uwagę na te aspekty, o których warto pamiętać.

Po pierwsze: nie pozostawiaj luzu w przesyłce

Strategiczne i bezpieczne pakowanie zakupionych produktów zakłada takie umieszczenie przesyłki w kartonie, aby nie pozostawiać w nim zbyt dużo luzu. Pusta przestrzeń to potencjalne źródło zagrożenia – umieszczony w niej przedmiot ma zbyt wiele możliwości do niekontrolowanego przesuwania się, podskakiwania i obijania się o zewnętrzne opakowanie. Dla przedmiotu zdecydowanie lepiej, gdy będzie miał w paczce niewiele wolnego miejsca.

Po drugie: zadbaj o staranne zaklejenie paczki

Dotyczy to zwłaszcza ciężkich przedmiotów. Im większa waga, tym staranniej powinno być domknięte opakowanie. W tym celu niezbędne są solidne taśmy pakowe, które wytrzymują większe naprężenia i obciążenia. Taśmy są również przydatne do umieszczania na przesyłce etykiet nadawczych z danymi sprzedającego i odbiorcy.

Po trzecie: nie oszczędzaj na folii bąbelkowej i wypełniaczach

Gdyby powrócić na chwilę do tematu wolnego miejsca w przesyłce, warto byłoby poświęcić odrobinę miejsca kwestii folii bąbelkowej i innego typu wypełniaczy. Produkty te pozwalają lepiej chronić zawartość przesyłki przed wstrząsami, drganiami, niekontrolowanym przesuwaniem się produktów wewnątrz paczki, a nawet upadkami przesyłki z wysokości, które zdarzają się pracownikom sortowni, ale i kurierom. Folia bąbelkowa występuje w rolkach o różnej szerokości. W ten sposób możesz łatwiej dopasować jej rozmiar do wielkości przedmiotu. Woreczki z powietrzem, ale też tzw. chipsy stanowią świetne wypełniacze, stanowiące dodatkową ochronę dla transportowanych w kartonie przedmiotów. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku produktów wyjątkowo delikatnych i kruchych. Zdecydowanie warto mieć zapas tego typu wypełniaczy tuż przy swoim stanowisku do przygotowywania przesyłek.

Po czwarte: etykiety nadawcze i naklejki ostrzegawcze

Etykiety nadawcze stanowią niezbędny element przesyłki, informujący dostawcę, skąd i dokąd ma dostarczyć paczkę. Nieco inaczej jest w przypadku naklejki ostrzegawczej, która ma na celu uczulić kuriera, aby obchodził się z przesyłką wyjątkowo ostrożnie. Wśród najpopularniejszych typów naklejek znajduje się ta z napisem „Uwaga szkło” lub „Góra-dół”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here