tatuażysta

Pomimo XXI wieku Twój zawód ( zwłaszcza przez starszą część społeczeństwa) uważany jest za dosyć kontrowersyjne zajęcie. Jednak w wielu kręgach tatuażysta uznawany jest za prawdziwego artystę. Wykonuje on prawdziwe dzieła sztuki, które zamiast na płótno czy papier przelewa na skórę. Jak wygląda praca tatuażysty? Czym dokładnie zajmuje się specjalista od tatuażu? Przekonaj się sam!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-tatuazysty-dowiedz-sie-jak-pracuje-tatuazysta/

Czym dokładnie zajmuje się tatuażysta?

Do Twoich obowiązków będzie należało przede wszystkim wykonywanie tatuażów swoim klientom. Jednak nie kończy się to jedynie na samym jego nakładani. Jest to zabieg składający się z wielu etapów. Wymaga od nas odpowiedniego przygotowania skóry. 

Do wykonania tatuażu używasz odpowiednich specyfików, które zmiękczają skórę, dobierasz razem z klientem prawidłowe miejsce oraz wzór. Następnie przechodzisz do nakładania szkicu tatuażu w wybrane miejsce. Na tym etapie musisz być szczególnie skupiony.

Proces wykonywania tatuażu

W dalszej kolejności wykonywany jest szkic.  Twoim zadaniem jest oswojenie klienta i przygotowanie go na fakt, iż na trwałe zwiąże się ze swoim wzorem. Dobrym pomysłem w takim wypadku jest  wydrukowanie go w skali 1:1 i próbne nałożenie na skórę. W takim celu klient widzi jak rysunek wygląda na jego skórze. 

Po tych procedurach przystępujesz do wykonania właściwego zabiegu. W zależności od wielkości tatuażu trwa on od kilku godzin do kilku dni ( wykonywanie większego tatuażu może być rozłożone na kilka dni, czyli na tak zwane sesje).

No dobrze ale jak wygląda samo wykonanie? Na początek odrysowujesz kontury wzoru na ciele klienta. Następnie sprawdzasz, czy wszystkie zastosowane preparaty dobrze się przyjmują. 

Jeśli klientowi wszystko odpowiada, wówczas zaczynasz nakładać wzór właściwy. Podczas tego procesu klient siedzi na specjalnym fotelu, który przypomina fotel z gabinetu lekarskiego. Używasz do tego specjalistycznej maszynki z końcówką zakończoną igłami, wazeliny i tuszów. Po nałożeniu całości musisz nowo powstałe dzieło przemyć i założyć w miejsce nowo powstałego dzieła ochronną folię. Skóra goić będzie się około 2 tygodnie, z początku może być ona podrażniona. I ten sposób na naszym ciele powstaje nowy, piękny tatuaż.

Zobacz też: http://www.lolipop.pl/w-jaki-sposob-zostac-tatuazysta-droga-do-zawodu-tatuazysty/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here