Farbowanie włosów

W dzisiejszych czasach, każdy z nas przywiązuje dużą wagę do wyglądu ciała, twarzy oraz włosów.
Idealny wygląd nie może obyć się, bez starannie ułożonej fryzury potwierdzi to każda kobieta i niejeden mężczyzna.
W trosce o idealną fryzurę nie wystarcza już zgrabne jej uczesanie, trzeba jeszcze zwrócić uwagę, aby kolor włosów idealnie współgrał z naszą twarzą, oraz karnacją.
Coraz większa ilość kobiet deklaruje, że poprawia w kwestii koloru włosów matkę naturę i poddaje swoje włosy procesowi farbowania.
Farbowanie włosów w salonie fryzjerskim, nie sprawia nikomu problemu gdyż, po określeniu fryzjerce o jakim kolorze marzymy, powinnyśmy z efektem zamierzonym wyjść z salonu za każdym razem.
Jednak wizyta taka jest kosztowna i nie ma co ukrywać, że włosy szybko odrastają i trzeba po kilku tygodniach, znów udać się do salonu na wizytę.
W celu zmniejszenia kosztów ponoszonych z farbowaniem włosów, całkiem spora ilość pań postanawia samodzielnie wykonać farbowanie w zaciszu domowym.
Często zanim tego dokonają, poszukują odpowiedzi na pytanie, jak farbować włosy, aby uzyskać podobny efekt do tego, który otrzymujemy po wyjściu z salonu fryzjerskiego?
Aby koloryzacja włosów przebiegła bez stresu i niemiłego zaskoczenia, podpytajmy fryzjerkę jakim kolorem farby, farbuje nasze włosy.
Być może uda nam się zakupić taką samą w sklepie fryzjerskim i będziemy mogły być spokojne o efekt końcowy samodzielnego farbowania.
Większość fryzjerek jednak miesza farby ze sobą, więc uzyskanie jednoznacznej odpowiedzi jakim kolorem farby nasze włosy były pokryte, może nie być takie łatwe.
Zorientujmy się, więc w jakim kolorze czujemy się najlepiej i udajmy się w celu zakupu najbardziej do niego zbliżonego do sklepu fryzjerskiego, bądź drogerii.
W sklepie fryzjerskim powinniśmy uzyskać fachową poradę, w kwestii koloru który uzyskamy używając dany rodzaj farby.
Ten uwidoczniony na opakowaniu, może wyglądać ostatecznie całkiem inaczej na naszych włosach.
Spowodowane jest to nie tylko kondycją naszych włosów, ale i tym co na nie wcześniej było nakładane.
W sklepie fryzjerskim, poza fachową pomocą będziemy mieli tez okazję nabyć w pełni profesjonalną farbę, która dłużej będzie się utrzymywać na włosach niż ta drogeryjna, jak i będzie dla nich łagodniejsza w działaniu.
Gdy już nabędziemy farbę dla nas idealną, możemy zabrać się za farbowanie włosów.
Robiąc to pierwszy raz, zaopatrzmy się w specjalną miseczkę, oraz pędzelek, załóżmy rękawiczki jednorazowe na ręce a ramiona okryjmy specjalną peleryną, bądź starym ręcznikiem.
Posmarujmy okolice skroni oraz uszu wazeliną, pomoże to w szybszym usunięciu farby, która w procesie farbowania może nieopatrznie się na nie dostać.
Rozczeszmy starannie suche włosy i podzielmy je na partie, przypinając je klamrami.
Nakładajmy farbę starannie na pasma zaczynając od nasady włosów, aż po ich końce. Farbę nakładajmy na pasma w niewielkiej ilości, ale tak aby były nią starannie pokryte.
Trzymajmy się ściśle czasu farbowania, zalecanego przez producenta.
Po jego upłynięciu spłuczmy dokładnie farbę z włosów, umyjmy je ulubionym szamponem i użyjmy odżywki pielęgnacyjnej.
W ten sposób zafarbowane włosy nie tylko pozwolą nam, cieszyć się ich pięknym wyglądem, ale i zaoszczędzić pieniądze które wydalibyśmy na wizytę w salonie fryzjerskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here