Przepis na życie

Pogoda nas nie rozpieszcza, za oknem deszcz i plucha, więc wielu ludzi łapie jesienna chandra. Niestety niektórzy nie mają humoru przez cały rok. Czy są młodzi czy są już doświadczeni przez życie zastanawiają się jak zyc, by było im dobrze. Poszukiwania odpowiedzi na pytanie jak żyć trwają już od dawna i w kulturze nie tylko europejskiej, czy wierze nie tylko chrześcijańskiej można znaleźć porady lub wskazówki jakie życie prowadzić by wieść szczęśliwe życie. W tym artykule znajdziesz parę życiowych mądrości lub trików, które pomogą Ci spokojnie i dobrze przejść przez życie.

Uśmiechaj się
Wiem, że nie odkryję Ameryki, kiedy powiem Ci, że większość z nas woli uśmiechniętych ludzi. Kiedy mijasz kogoś na ulicy to spójrz mi w oczy i uśmiechnij się. Kiedy dziękujesz kasjerce i odpowiadasz do widzenia również to zrób. Nie musi być to uśmiech od ucha do ucha, wystarczy lekko unieść kąciki ust a poprawisz humor nie tylko sobie. Uśmiech jest bardzo zaraźliwy, dzięki czemu tę osobę również się do Ciebie uśmiechną. Na dodatek mięśnie odpowiedzialne za uśmiech wysyłają wiadomość do mózgu, że są aktywne, przez co natychmiastowo poprawia Ci się nastrój.

Nie obarczaj nikogo odpowiedzialnością za swoje szczęście
Tylko Ty jesteś odpowiedzialny za siebie i swoje szczęście. Nie możesz wymagać od innych, żeby traktowali Cię jak pępek świata li i skakali nad każdą twoją zachcianką lub domyślali się czego pragniesz. To częsta postawa ludzi w związku. Oczekują, że partner będzie dbał o to, by byli szczęśliwi. Nie ma gorszej postawy. W życiu trzeba być czasem egoistą i postawić na swoje zadowolenie. Jeżeli masz ochotę na czekoladę to ją sobie kup i zjedz. Jeżeli to zakupy sprawiają Ci przyjemność to nic nie stoi na przeszkodzie by pójść do sklepu. Nikt też nie powinien zabraniać Ci twojego hobby, jeżeli sprawia Ci przyjemność i nie zagraża zdrowiu innych.

Rozwijaj się
Nie pozwól sobie na pasywną postawę w życiu. Spójrz na ludzi sukcesu, oni nie siedzą w miejscu, cały czas dążą do udoskonalania własnego ja lub swojej firmy. Szukają nowych rozwiązań. Uczą się nowych rzeczy. Ty rób tak samo. To może być język obcy, nauka gry na instrumencie, nauka programowania, obsługi programu komputerowego, robienia makijażu, a nawet nauka gotowania. Dobre jest wszystko, co otwiera przed nową nowe drzwi do sukcesu i poszerza twoje horyzonty. Od razu też zobaczysz, że masz więcej tematów do rozmów z ludźmi.

Zacznij uprawiać sport
Jeżeli nigdy nie byłeś typem aktywnym możesz zacząć od spacerów na świeżym powietrzu. Dla początkujących fantastyczne są też filmiki instruktażowe do ćwiczeń lub filmiki z gotowymi zestawami ćwiczeń dostępnymi w internecie. Możesz także ćwiczyć na świeżym powietrzu lub na siłowni. Od razu zobaczysz różnice zarówno w swoim ciele jak i umyśle. Ciało stanie się jędrne i sprężyste, kręgosłup będzie mniej bolał, będziesz w stanie więcej zrobić w ogrodzie. A twój dotleniony mózg zacznie działać na wyższych obrotach. Aktywność fizyczna ma też ogólnie korzystny wpływ na zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here