Zastosowanie oleju z nasion wiesiołka

Tłoczony na zimno olej z wiesiołka, jest doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które stanowią bardzo potrzebny element dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Wiesiołek zyskał sporą popularność zarówno w przemyśle farmaceutycznym, jak i kosmetycznym. Nic dziwnego, olej z tej rośliny ma bowiem bardzo uniwersalne zastosowanie. Poza tym dostępny jest na rynku w rozmaitych formach. Z oleju korzystać można zarówno w kuchni i stosować go jako dodatek do różnego rodzaju potraw, a także suplementować go za pomocą dostępnych na rynku tabletek. Dlaczego warto to robić? Jakie korzyści można zyskać?

W jaki sposób stosować olej z wiesiołka?

Olej z nasion wiesiołka może stanowić element codziennej diety. Z uwagi na fakt, iż jest on bardzo smaczny, z powodzeniem sprawdzi się do spożywania go bez żadnych dodatków. W takim przypadku warto przyjąć 1 lub 2 łyżki oleju przed śniadaniem. Jednocześnie olej może być wykorzystywany do polewania sałatek, kanapek lub jako dodatek do sosów. Należy jednak pamiętać, że nie można go podgrzewać, bowiem traci on wówczas swoje cenne właściwości.

Olej wiesiołkowy stanowi również składnik znajdujących się na rynku suplementów diety. Zawierają go między innymi produkty Oeparol. Kapsułki z zawartością oleju z wiesiołka oraz kwasów omega-6, wpływają na zapewnienie dobrej kondycji i wyglądu skóry. Gwarantują jej odpowiednie nawilżenie i elastyczność. Wiesiołek wykorzystany został również w asortymencie mającym zastosowanie kosmetyczne. Produkty Oeparol to również między innymi pomadka do ust, w której składzie wykorzystano olej z wiesiołka w unikalnym połączeniu z masłem Shea. Pozwala to na skuteczne zabezpieczenie ust przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi oraz przyspiesza ich regenerację i przeciwdziała podrażnieniom – poznaj markę Oeparol już teraz: https://oeparol.pl/

Korzyści zdrowotne wynikające ze stosowania oleju z wiesiołka

Olej z nasion wiesiołka posiada wiele prozdrowotnych korzyści, które zostaną docenione przez każdą osobę. Jego regularne stosowanie pozwala bowiem na zwiększenie odporności organizmu, co jest szczególnie ważne przy różnego rodzaju alergiach. Ma on również właściwości obniżające cholesterol, a także zatłuszczenie naczyń krwionośnych. Olej wiesiołkowy hamuje rozwój cukrzycy, łagodzi nadpobudliwość i spowalnia efekty starzenia. Od dawna wykorzystywany jest również do pielęgnacji ciała, głównie skóry, paznokci oraz włosów. Bardzo często polecany jest przez dermatologów, jako pomoc dla osób z przewlekłymi problemami skóry, takimi jak trądzik, egzema lub łuszczyca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here