Korzeń kudzu - działanie i właściwości lecznicze

Roślina pochodząca z Azji została w XIX wielu przywieziona do Ameryki. Z jednej strony ciężko jest ją wyplenić, gdyż rośnie nawet do 30 metrów wysokości, a z drugiej korzeń, liście i kwiaty wykazują właściwości zdrowotne i pomagają w leczeniu wielu schorzeń. Jakie właściwości ma korzeń kudzu?

Kudzu – pnącze, które warto poznać

Z mocnej łodygi tej rośliny wyrabia się trwałe materiały i liny. W medycynie chińskiej jest znana od wielu set lat i stosowana na różne dolegliwości. Choć naukowe badania jeszcze nie do końca potwierdziły działania, to kudzu jest stosowany jako suplement w wielu krajach świata.

W roślinie, a szczególnie korzeniu zawartych jest bardzo wiele cennych związków, które dobroczynnie działają na różne schorzenia i organy. Korzeń może w ziemi zagłębić się nawet na 1 metr i z tego względu ciężko jest pozbyć się tej rośliny. Jednak może nie warto się jej pozbywać, gdyż może przynieść wiele efektów.

Kudzu właściwości zdrowotne

W medycynie chińskiej jest przede wszystkim stosowany jako środek przeciwwymiotny, przeciwgorączkowy i przeciwbiegunkowy. Jednak największą popularność zyskało w walce z uzależnieniami w tym z alkoholizmem.

W korzeniu zawartych jest wiele cennych składników, które odtruwają organizm. Zalecane jest także stosowanie tego zioła w walce z cukrzycą, chorobami serca, alergiami i chorobami grzybiczymi. Ma także właściwości antybakteryjne i doskonale nadaje się do walki z chorobami skórnymi.

Korzeń kudzu – przeciwwskazania

Pomimo tego, że kudzu właściwości ma bardzo wiele, to są pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają przyjmowanie tego preparatu. Przede wszystkim zioło może wywołać skutki uboczne takie jak zawroty głowy, świąd skóry czy rozstrój żołądka.

Przeciwwskazaniem są choroby wątroby. Kobiety ciężarne i karmiące piersią nie powinny spożywać tego suplementu, a także osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew. W medycynie chińskiej uznawany jest za zioło bezpieczne, ale należy przyjmować zalecaną dawkę i nie wolno oczywiście jej przekraczać pod żadnym pozorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here