6 powodów, dla których warto postawić na pościel z bawełny

Bawełna od lat niezmiennie cieszy się ogromną popularnością w świecie pościeli. I zdecydowanie nie jest to przypadkiem. Ta naturalna tkanina ma bowiem wiele zalet, które mają niebagatelny wpływ na jakość snu domowników. Co więcej, można liczyć na naprawdę szeroki wybór kolorów i wzorów poszewek. Sprawdź, dlaczego warto mieć w domu bawełnianą pościel.

Wytrzymałość

Kupującym pościel niemal zawsze zależy na tym, żeby wybrany produkt posłużył przez co najmniej kilka lat. W przypadku bawełnianych poszewek ze strony https://nyks.pl/posciel-bawelniana zdecydowanie można liczyć na wyjątkową trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, pomimo intensywnego użytkowania i częstego prania pościel na pewno długo zachowa estetyczny wygląd.

Przewiewność

Jedną z największych zalet bawełny jest jej przewiewność. W przypadku pościeli ma to szczególne znaczenie, ponieważ odpowiedni komfort termiczny ma spory wpływ na jakość snu. Poszewki z tej popularnej tkaniny pozwalają na swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu skóra może oddychać. To z kolei skutecznie chroni przed nadmiernym poceniem się podczas snu, zwiększając tym samym komfort odpoczynku w łóżku.

Higroskopijność

Pościel z bawełny jest nie tylko przewiewna, ale także może pochwalić się właściwościami higroskopijnymi. Oznacza to, że tkanina świetnie radzi sobie z absorbowaniem ludzkiego potu. Dzięki bawełnianym poszewkom z internetowego sklepu Nyks można zatem znacząco poprawić kwestie związane z higieną miejsca snu. Ponadto zdolność do odprowadzania nadmiaru wilgoci dość dobrze chroni przed uczuciem gorąca.

Hipoalergiczność

Na bawełnę z pewnością powinny zwrócić uwagę osoby, które są alergikami bądź mają wrażliwą skórę ze skłonnościami do reakcji alergicznych. Naturalna tkanina nie uczula, dzięki czemu może być bez obaw używana w domach alergików. Ponadto hipoalergiczne poszewki są polecane w przypadku dzieci, których skóra często jest dość delikatna. Najbezpieczniejszą opcją jest pościel wykonana z bawełny, która pochodzi np. z upraw organicznych bądź była barwiona w naturalny sposób.

Lekkość

Fani bawełnianej pościeli cenią ją również za lekkość. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie lubią spać z uczuciem ciężkości na ciele. Jest to też dobra opcja w przypadku, gdy kołdry i poduszki mają dość sporą wagę. Z kolei latem lekka tkanina może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego komfortu termicznego. Niezbyt ciężka pościel jest też ważna w przypadku dzieci, którym np. ciężka kołdra może przeszkadzać podczas snu.

Pościel przyjemna w dotyku

Wysoka jakość snu i łatwość zasypiania w dużej mierze zależą od tego, czy pościel jest przyjemna w dotyku. Szorstka, gryząca tkanina może bowiem przeszkadzać podczas wypoczynku. Co więcej, może powodować nieprzyjemne podrażnienia skóry, które obniżają jakość snu. Bawełna jest natomiast miękka i delikatnie otula ciało. Na dodatek w dotyku nie jest ani zbyt chłodna, ani zbyt ciepła, dlatego często może być używana właściwie przez cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here