Twoje miasto. Ty też możesz je rozwijać. Jak

Co jakiś czas podczas wyborów, czy referendum wybierasz radnych danego miasta. To oni podczas swojej kadencji sprawują władzę, rozdzielają budżet i np.wdrażają w życie nowe, potrzebne projekty w każdej metropolii.

Moje miasto

Chcesz żyć w mieście, które się rozwija, jest przyjemne do życia, czyste, zadbane, bezpieczne, ale również w takim w którym tętni życiem i jest mnóstwo rozrywek. To, że z reguły w miastach rządzą politycy, nie oznacza wcale, że nie masz wpływu na jego rozwój i podniesienie jakości życia. To twoje miasto, tutaj mieszkasz, funkcjonujesz i spędzasz większość swojego czasu. Też możesz je rozwijać!

Wiele możliwości

Na odpowiednich stronach internetowych typu http://www.wirtualnyswidwin.pl/, http://www.gazeta-rawicka.pl/ dostępne są konkursy, ogłoszenia przez różne instytucje rządowe i pozarządowe.. Dotyczą one różnorakich inicjatyw miejskich, gdzie możesz wyrazić swoją opinię, lub uczestniczyć w danym przedsięwzięciu. W każdej chwili możesz przyłączyć się do wspierania i promowania tych inicjatyw. Są to np. tematy czystego miasta, projekty związane z edukacją, pomoc i organizacja spotkań seniorów, integracyjne warsztaty dla mieszkańców miasta, wolontariat, czy inne formy działania, nawet te połączone z partnerstwem władz danego miasta.

Interesujesz się kulturą, muzyką, sztuką. Zawsze możesz za pośrednictwem strony internetowej zgłosić swój projekt, plan zorganizowania np. koncertu, czy filmu związanego z działalnością muzyków w mieście. Każde miasto ma fundusz przeznaczony do realizacji takich inicjatyw. Wystarczą chęci, samozaparcie, trochę wiedzy w danym temacie i oczywiście wkład twojej pracy.

Rozwaga

W internecie jest wiele ofert i ogłoszeń w tematyce rozwoju miast, gdzie w każdej chwili możesz dokładnie przejrzeć wszystkie ich zasady, wymagania i oczekiwania. Jednak zawsze musisz sprawdzić, czy pochodzą one z wiarygodnego źródła. Bardzo ważna jest ostrożność. Sprawdź autora, czy portal, na którym dostępny jest artykuł, aby uchronić się przed fikcyjnymi nierzadko podszywającymi się pod te instytucje osobami  W dzisiejszych czasach w dobie internetu każdy może założyć swój portal, czy stronę internetową, również skierowaną do odbiorców takich jak Ty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here