Roaming w sieci Play

Usługa Roamingu pozwala użytkownikom danej sieci na korzystanie z usług telekomunikacyjnych oraz usług internetowych za granicą. Aktywacja tejże funkcji zależy w głównej mierze od operatora, ale także od sprzętu, z jakiego korzystamy. Może ona włączyć się automatycznie, bądź też należy dokonać tego samodzielnie.
Roaming jest to mechanizm, dzięki któremu użytkownicy sieci komórkowych mogą korzystać z usług zagranicznych sieci telekomunikacyjnych lub punktów dostępowych. Obejmuje zarówno sieci telefoniczne, jak i internetowe.
Od 2017 roku na terenie całej Unii Europejskiej zniesione zostały dodatkowe opłaty za usługi roamingowe, co pozwala na swobodne korzystanie z sieci komórkowych przebywając poza terenem ojczystym. Jak włączyć roaming w Play?
W sieci Play wszyscy użytkownicy, z wyłączeniem klientów Play Online, mają automatycznie aktywowaną usługę roamingu. Użytkownicy korzystający z oferty Play Online, mają możliwość aktywacji usługi poprzez wybranie i połączenie się z numerem infolinii Play *500 lub pod numerem 790 500 500.
W sieci Play można skorzystać także, z oferty Tani Roaming.
By móc w pełni korzystać z tej oferty należy aktywować aplikację „Tani Roaming” w swoim telefonie komórkowym. By to uczynić wystarczy wpisać żądany numer poprzedzając go znakiem „+” lub używając 00 oraz dodając prefiks międzynarodowy. Po wykonaniu tej czynności na ekranie wyświetli się potwierdzenie zgłoszenia. Po chwili system automatycznie połączy się z Twoim numerem, dzwoniąc najczęściej z numeru +48 570 500 500. Należy zaakceptować połączenie i poczekać aż, po drugiej stronie aparatu usłyszymy rozmówcę, może zdarzyć się że na połączenie będzie trzeba czekać kilkanaście sekund, nie należy odkładać w tym czasie słuchawki, ponieważ takie działanie może spowodować anulację naszej prośby na włączenie roamingu. Istotną kwestią i z pewnością wartą uwagi jest to, że opłata za połączenie naliczana jest dopiero od momentu, w którym Twój rozmówca odbierze telefon.
By aktywować usługę, trzeba włączyć aplikację „Tani Roaming”, która znajduje się na karcie sim. Lokalizacja aplikacji uzależniona jest od modelu telefonu, znajduje się w ustawieniach w menu „Play” lub też w menu „Aplikacje SIM / na karcie SIM” w telefonie. W przypadku jakichkolwiek trudności z odnalezieniem menu „Play” warto skorzystać z instrukcji telefonu, lub za pomocą Internetu znaleźć informację o tym gdzie w danym modelu telefonu znajduje się aplikacja. Po wejściu w menu aplikacji można z łatwością samodzielnie włączać i wyłączać funkcje roamingowe. Co ważne, cała aktywacja usługi jest bezpłatna, tym samym od tego momentu wszystkie rozmowy międzynarodowe można wykonywać w trybie „Tani Roaming”.
Usługa kierowana jest do wszystkich użytkowników sieci Play. W niektórych zagranicznych krajach użytkownicy oferty sieci Play na kartę w Play jak i w ofercie Play Mix mogą wykonywać połączenia głosowe jedynie poprzez usługę „Tani Roaming”. Niewątpliwie jest to bardzo przydatna funkcja, tym bardziej warto pomyśleć nad aktywowaniem tej aplikacji na swoim telefonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here