wianki komunijne

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej rodziny, które wymaga sporych przygotowań. Jakie zaproszenia komunijne sprawdzą się najlepiej? Jaki wianek komunijny dla dziewczynki kupić? Jakiego rodzaju pamiątka Pierwszej Komunii Świętej będzie najlepszym prezentem dla dziecka przyjmującego ten sakrament?

Pamiątka pierwszej komunii

Doskonałym uzupełnieniem prezentu na komunię będzie pamiątka Pierwszej Komunii Świętej książka. To pięknie ilustrowany upominek zawierający najważniejsze cytaty z Pisma Świętego i wspomnień Jana Pawła II, fragmenty poetyckie oraz podziękowania. W albumie znajdują się również strony, na których zapisać można datę oraz miejsce przyjęcia sakramentu i wkleić pamiątkowe fotografie.

Równie efektownie prezentuje się pamiątka Pierwszej Komunii Świętej dla chłopca Mój dobry Ojcze. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Zawiera ona modlitwy dopasowane do wieku dziecka, tradycyjne pieśni i modlitwy oraz komentarze ułatwiające zrozumienie Mszy Świętej i sakramentu pokuty. Książka posiada granatową okładkę. Jej biała wersja będzie natomiast dobrą pamiątką Pierwszej Komunii Świętej dla dziewczynki.

Wianki komunijne

Aby przystępująca do Pierwszej Komunii Świętej dziewczynka prezentowała się elegancko, warto uzupełnić jej strój o wianek komunijny. Tego typu ozdoby dostępne są w wielu różnych wersjach. Wianki komunijne 2020 zdobić mogą zarówno sztuczne, jak i prawdziwe kwiaty. Wianki komunijne dla dziewczynki najczęściej utrzymane są w odcieniach bieli, z zielonymi akcentami, lecz spotkać można się również z modelami w tonacjach kremowych czy różowych.

Bardzo stylowo wygląda wianek komunijny trójrzędowy, który tworzą drobne, białe różyczki. Z tyłu znajduje się satynowa kokarda, w centralnej części której umieszczony został biały kwiat oraz subtelny łańcuszek. Całość osadzona jest na druciku okrytym liśćmi mirtu. Wianek dostępny jest w rozmiarze uniwersalnym.

Zaproszenia komunijne

Jak poinformować bliskich o zbliżającym się sakramencie? Z pomocą przychodzą różnego rodzaju zaproszenia komunijne. Mogą być one kwadratowe lub prostokątne i otwierane z boku czy od góry. Osoby, którym zależy na spersonalizowanych zaproszeniach komunijnych dla chrzestnych, zdecydować mogą się na ich wersję ręcznie robioną, z osobistą dedykacją. Bardzo ciekawie prezentują się także zaproszenia komunijne 2020 wzbogacone o fotografię dziecka czy mapkę dojazdu do kościoła oraz miejsca, w którym odbywać będzie się przyjęcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here