Posiadanie nasion konopi

Sklepów sprzedających nasiona konopi nie brakuje. Mimo to wielu ludzi wciąż uważa taki biznes za mało legalny lub działający na granicy prawa. Kontrowersje nie cichną, a przecież posiadanie nasion konopi jest… całkowicie legalne. Tak samo sprzedaż. Wyjaśniamy, co na ten temat mówi prawo.

Nasiona konopi to nie narkotyki

Polskie prawo nie kwalifikuje nasion konopi jako narkotyki. Oznacza to, że wiele osób błędnie utożsamia je z marihuaną. Co więcej, według prawa nie jest to też ani półprodukt, ani substancja, na bazie których narkotyk można wyprodukować. Inaczej mówiąc, nasiona konopi nie mają nic wspólnego z byciem narkotykiem (w rozumieniu prawa).

Legalne nasiona konopi? Wszystkie są legalne

Zgodnie z prawem nie ma czegoś takiego, jak nielegalne nasiona konopi. W Polsce mamy TYLKO legalne nasiona konopi, bo sprzedaż i posiadanie nasion jest całkowicie legalne! Przepisy mówią, że można je kupić w celach kolekcjonerskich. Nie grozi za to żadna kara, a jedynym wymogiem, który trzeba spełnić, jest pełnoletniość.

Kupione nasiona konopi można kolekcjonować w dowolnej liczbie, jednak tym, czego robić nie można, jest hodowanie nasion. Polskie prawo mówi, że hodowanie roślin marihuany jest przestępstwem. Grozi za to nawet kara pozbawienia wolności. Wynika to z faktu, że z nasion uzyskamy roślinę, która przy zapewnieniu jej optymalnych warunków, zakwitnie. Wtedy powstaną na niej tzw. topy, czyli te części, które są obfite w THC i w rozumieniu prawa są narkotykiem.

Gdzie można kupić nasiona konopi?

Nasiona konopi bez problemu kupimy w legalnych sklepach. Są to biznesy jak każde inne, działające przede wszystkim online. W Polsce jednym z liderów w tym biznesie jest holenderski skun, który sprzedaje bardzo różnorodne, legalne nasiona konopi z całego świata. Różnią się swoimi właściwościami: zapachem, wyglądem, kolorem. Są prawdziwą gratką dla kolekcjonerów.

Uwaga na nieuczciwe sklepy!

Chociaż nasion konopi nie można hodować, nie oznacza to, że nie warto zwracać uwagi na ich jakość. To, jak były przechowywane, skąd pochodzą i jaki mają wiek, wpływa na ich wartość kolekcjonerską. Wprawne oko bez problemu oceni, czy nasiono jest dobrej jakości, czy nie. Natomiast osoby, które dopiero chcą zaopatrzyć się w nasiona, powinny zwrócić szczególną uwagę na opinie o sklepie. Warto też zapytać sprzedawcę, jak wygląda sposób przechowywania nasion i ich transport. Aby zachowały najwyższą jakość, powinny być trzymane w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here