TAG Heuer

Odpowiedź na zadane pytanie wydaje się banalna: markowe zegarki potrzebują jedynie dobrej renomy właściciela, aby cieszyć się powodzeniem. Rzecz w tym, że nie tak łatwo zdobyć uznanie klientów i szacunek konkurencji. Pozycję brandu buduje się na wiele sposobów, lecz na rynku dóbr luksusowych panują prawa odrębne od obowiązujących powszechnie. Jak rozpoznać przy zakupie, że przedmiot jest wart swojej ceny? Prezentujemy casus marki TAG Heuer, której znak firmowy jest gwarancją jakości.

Pochodzenie i największe osiągnięcia marki TAG Hauer

O szwajcarskiej precyzji w kontekście branży ekskluzywnych zegarków powiedziano i napisano wiele ciepłych słów. Nic w tym dziwnego, bowiem alpejski kraj dał światu kilkanaście firm, bez których punktualność wciąż byłaby cnotą wyłącznie królów. Pochodzenie w kontekście renomy marki jest szczególnie ważne. Geneza rodu może świadczyć o wieloletniej tradycji i zdobywanym przez dekady doświadczeniu w produkcji danego rodzaju wyrobów. Edouard Hauer pierwsze egzemplarze stworzył 160 lat temu, a na przestrzeni kariery zawodowej był autorem przełomowych patentów. Jego nazwisko stało się uznaną marką, a w dodatku – synonimem dokładności w mierzeniu czasu.

Obecnie firma nosi także nazwę udziałowca. Spółka TAG dołączyła do przedsiębiorstwa w latach 80. XX wieku i wniosła kapitał, który pozwolił sfinansować ambitne plany doskonalenia produktu. Kronika marki to długa lista sukcesów i udziału w prestiżowych przedsięwzięciach. Warto wspomnieć chociażby silne powiązania z branżą samochodów wyścigowych i stajniami Ferrari, McLaren, Red Bull Racing oraz Renault. Mierzenie czasu w zawodach Formuły 1 stało się znakiem rozpoznawczym TAG Hauer, a te markowe zegarki chętnie noszą także przedstawiciele innych dyscyplin sportowych.

Klasa wykonania, czyli o decydujących detalach

Najważniejszą cechą wyróżniającą luksusowe artykuły od zwyczajnych odpowiedników jest jakość. Przy wywodach o jej ogromnym znaczeniu również nie szczędzono pióra. I całkiem słusznie, choć istotą sprawy jest odpowiednie wskazanie elementów świadczących o wielkiej klasie wykonania. W branży zegarkowej będzie to przede wszystkim użycie materiałów. Prymat stali oraz stali szlachetnej nad tańszym chromem jest powszechnie znany, dlatego głównie z tych stopów korzysta TAG Hauer.

Luksusowe modele łatwo rozpoznać po użyciu szafirowej odmiany szkła, która uzyskuje znacznie większą odporność na zarysowania i pęknięcia. Pozostałe aspekty to rzecz gustu i smaku, a więc powiązane bezpośrednio z  designem. Także i na tej niwie TAG Hauer ma się czym poszczycić. Zarówno męskie, jak i damskie kolekcje odznaczają się przemyślanym doborem kolorystyki i dbałością o detale wykończenia. To wszystko sprawia, że ekskluzywne zegarki tej firmy zasługują na wszelkie pochwały, a co za tym idzie – na obecność w ofercie luksusowych salonów sprzedaży.

Szczegóły pod adresem: https://nobleplace.pl/sklep/tag-heuer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here