oświetlenie LED

Element konstrukcyjny, który umożliwia zamocowanie lampy w oprawie i jest odpowiedzialny za zasilanie lampy poprzez styki przewodzące prąd nazywamy trzonkiem lampy. Ten ważny dla lampy element może być wykonany z różnych materiałów.

Żarówki LED G9

Bardzo popularna jest żarówka g9, czyli baza typu pin, przedstawiająca dwie druciane pętle, między którymi odległość wynosi dziewięć milimetrów. Lampy te są stosowane w różnego rodzaju oprawach oświetleniowych, np. do oświetlenia dekoracyjnego lub specjalnego oświetlenia akcentującego. Nie jest rzadkością w dzisiejszym świecie, aby znaleźć takie lampy w żyrandole domu, jak również. Podstawa typu pin jest niezwykle łatwa w obsłudze i jeśli trzeba wymienić lampę lub zainstalować nową od podstaw, nie stanowi to żadnego problemu. To jest szybkie i łatwe.

Oświetlenie LED do domu

Dioda LED jest urządzeniem, które przewodzi prąd elektryczny i odtwarza promieniowanie LED. Głównym elementem urządzenia jest kryształ. Kolor Ego może być zupełnie inny. Jest on umieszczony w aluminiowych lub miedzianych formach, które działają jak reflektor. Jako anodę najczęściej stosuje się złoty przewodnik, który podłącza się do kryształu, po czym do środka wlewa się bezbarwną lub przezroczystą masę i tworzy się pożądany kształt. W ten sposób powstają cebulki. Istnieje wiele innych sposobów i odmian. Na przykład, biorą planszę z systemem elektronicznym i umieszczają kryształy w różnych numerach. Najprostszym urządzeniem oświetlenia lodowego jest moduł, który posiada własne styki. Ma w sobie stabilizatory prądu. Opierają się one tylko na trzech głównych kolorach: niebieskim, czerwonym i zielonym. Moduł ten posiada również kontroler, który pozwala na mieszanie tych kolorów w różnych proporcjach, a gama kolorów jest jakościowo szersza, a dokładniej obejmuje wszystkie kolory tęczy. A kiedy zmieszasz zielony, niebieski i czerwony, otrzymasz biały, szlachetny kolor światła. W ubiegłym wieku stosowano tylko trzy diody: żółtą, zieloną i czerwoną. Z czasem pojawiło się zapotrzebowanie na niedrogą, energooszczędną, niebieską diodę LED, która zapewniałaby dobre światło. Japońscy naukowcy rozwiązali ten problem. Robili wiele eksperymentów, wiele obliczeń i tworzyli. Najbardziej obiecująca okazała się kompozycja wynalazku: azotek galu, azotek indu i azotek glinu, a także ich potrójne związki. W ten sposób powstały niewiarygodnie tanie diody, które emitowały kolor niebieski.

Żarówka LED G9

Nikogo już nie dziwi popularny typ lampy LED. Są one również oparte na podstawie pod uwagę i są stosowane w żyrandolach z dużą liczbą elementów. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że są one godnym konkurentem dla lamp typu neogenu. Często oświetlenie LED z lampami z taką podstawą jest inteligentnie wykorzystywane do projektowania lub oświetlenia nocnego. Technologia LED umożliwia oszczędność energii do 90% i charakteryzuje się wyjątkową żywotnością ponad 50 000 godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here