Maszyna do haftowania potrafi ozdobić tkaniny w najbardziej fantazyjny sposób

0
535

Haft jest to rodzaj zdobnictwa oraz upiększania tkanin i ubrań. Haft maszynowy jest współczesną techniką wykorzystywaną do ozdabiania flag, sztandarów, kurtyn z wykorzystaniem maszyny do haftowania.

Czym jest hafciarka?

Hafciarka jest to urządzenie przypominające maszynę do szycia, która wyposażona jest w komputerowo sterowane ramię utrzymujące materiał. Każdy dowolny wzór zdobienia jest opracowywany najpierw przez graficzny program komputerowy, po czym projekt wysyłany jest do maszyny, która w podobny do drukarki sposób działania, odwzorowuje go na materiale. Dzięki sprawnemu obracaniu materiału, operator maszyny jest w stanie wytworzyć każdy wzór hafciarski, z dbałością o jakość oraz efekt artystyczny jego wykonania. W technice włókienniczej, jaką jest haft maszynowy, zdobi się także tkaniny na artykuły liturgiczne, obrusy bożonarodzeniowe oraz wielkanocne.

Hafciarka, jest to urządzenie, które pozwala na ozdobienie oraz spersonalizowanie każdego elementu garderoby. Haft maszynowy można wykonywać na czapkach, bluzach, spodniach oraz na elementach garderoby wierzchniej typu płaszcze i kurtki.

Maszyna do haftowania pozwala na wykonanie haftów w wysokiej jakości oraz technice. Można na niej wykonywać zdobienia typu malowanie igłą, haft płaski, haft wypukły oraz haft łańcuszkowy. Wraz z techniką komputerową można łączyć na materiale elementy haftu ręcznego. Powyższe kombinacje pozwalają na otrzymanie haftowanych zdobień tkanin o niezwykle niepowtarzalnym oraz estetycznym charakterze. Haft komputerowy pozwala na stworzenie efektu artystycznego na tkaninie, wykonanego z wysoką precyzją.

Haft wykonany za pomocą maszyny do haftowania jest wysoce trwałą oraz odporną na uszkodzenia formą ozdoby materiału, w przeciwieństwie do ozdób nanoszonych za pomocą druku, prasowania lub specjalnych folii. Dlatego też istnieje na rynku włókienniczym duże zapotrzebowanie wśród wielu branż na usługi hafciarskie. Koszt wykonania haftu jest stosunkowo nieduży, ze względu na samodzielną pracę operatora hafciarki oraz niskiego zużycia surowca, którym są nici i igły. Logo wyhaftowane na ubraniach pozwala na podniesienie ich ceny sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here