Program do fakturowania

Każdy kto prowadzi małą firmę lub pracuje na samozatrudnieniu wie, jak męczące potrafi być zajmowanie się księgowością. Wynajmowanie profesjonalnej księgowej/księgowego to duże pieniądze i komuś kto pracuje na samozatrudnieniu to po prostu się nie opłaca. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi księgowość online.

Czym jest księgowość online?

Księgowość online działa dokładnie tak samo jak księgowość tradycyjna, z tą różnicą, że w przypadku księgowości online wszystko odbywa się bez wstawania z fotela. Cały proces odbywa się przez internet, a wszystkie dokumenty przechowywane są w formie cyfrowej. Do każdego dokumentu mamy pełny dostęp i możemy go wydrukować, kiedy jest nam potrzebny. Dokumenty przesyłamy do biura rachunkowego w formie cyfrowej bez potrzeby składania ich osobiście w formie papierowej. Jest to bardzo wygodna opcja dla kogoś kto prowadzi swój biznes w pojedynkę.

Aby sprawnie i samodzielnie zarządzać swoimi fakturami, będzie nam potrzebny program do fakturowania. W internecie jest masa dostępnych programów które praktycznie przygotują fakturę za nas.

Jaki program do fakturowania wybrać?

To tak naprawdę zależy od naszych preferencji. Będziemy musieli zobaczyć którym programem będzie nam się wygodniej pracować i który będzie dla nas łatwiejszy w obsłudze. Jeżeli ciężko jest nam się zdecydować, to warto sięgnąć po opinie innych użytkowników. Jednym z bardzo popularnych programów do fakturowania online jest Comarch ERP XT. Już od 15zł miesięcznie z darmowym okresem próbnym, program Comarch praktycznie sam wystawi za nas każdą fakturę, wystarczy że podamy numer NIP naszego kontrahenta, a reszta danych wypełni się sama za pośrednictwem bazy GUS. Takich programów jest naprawdę wiele, sami musimy znaleźć ten który będzie najlepszy dla naszych potrzeb i naszego portfela, ale na pewno będzie to o wiele tańsze niż usługi księgowego.

księgowość online

Jeżeli nasza firma ma trochę większy zakres działań, np. współpracuje z zagranicznymi kontrahentami lub obraca większymi kwotami to przyda nam się bardziej zaawansowana pomoc. Wtedy warto zainteresować się programem księgowość online wFirma, który wypróbowało już ponad 40 tysięcy przedsiębiorców. Za 49zł miesięcznie, program wFirma oferuje nam pełne wsparcie transakcji zagranicznych. Ten program może również za nas operować wszelkimi rozliczeniami bankowymi. Dla osób zajmujących się handlem samochodami, wFirma oferuje również rozliczenia samochodów. Przez cały miesiąc możemy korzystać z programu całkowicie za darmo dzięki czemu zobaczymy czy odpowiada on naszym potrzebom, zanim zaczniemy płacić.

Więc jeżeli prowadzisz własną firmę to nie czekaj, księgowość online ułatwi ci życie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here