Jak zadbać o zdrowy sen

W zdrowym ciele zdrowy duch. To przysłowie to nie przypadek. W końcu to głównie sen decyduje o tym, jak będziemy czuć się za dnia. Przygotowanie miejsca do spania to jednak nie wszystko, ponieważ warto o śnie odpowiednio powiadomić swoje ciało. Jakie wybrać poduszki i kołdry do snu? Na jakie materiały warto postawić? Czy relaks ciała jest ważny przed snem? Czytaj dalej!

Na początek – zmodyfikuj swoje legowisko

W sytuacji, kiedy chcesz stworzyć sobie idealne warunki do zdrowego snu, to warto zacząć od pewnych zmian w swojej sypialni. Na początek warto wymienić starą kołdrę na nowsze i bardziej przewiewne modele. Tego rodzaju narzuty skutecznie zadbają o odpowiednią cyrkulację powietrza, odprowadzając tym samym wilgoć. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza zimą, kiedy to sama kołdra powinna być jak najbardziej ciepła.

A co z poduszkami? W drugiej kolejności warto wybrać takie modele, które nie tylko będą zdrowe, ale też wygodne i wytrzymałe. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań są poduszki z łuską gryki https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/kategorie/wypelnienia/gryka, których łuska delikatnie przemieszcza się pod wpływem dotyku, skutecznie masując Twoje ciało, zapobiegając tym samym przykrym migrenom i nagromadzonym napięciom Twojego ciała. Dzięki termoregulacyjnym i naturalnym właściwościom łuski gryki oddychasz lekkim tonem bez potliwości i negatywnych emocji w ciągu nocy.

A skoro o stresie mowa, to warto wybrać przede wszystkim takie materiały, które skutecznie pomogą Ci się odprężyć. Najlepiej nadadzą się do tego tylko i wyłącznie naturalne i miękkie komponenty, takie jak jedwab, len, czy wełna. Możesz zapomnieć o nietrwałych i sztucznych zamiennikach, które bardzo często, zamiast pomóc, tylko komplikują sprawę w postaci swędzenia i nieprzyjemnego dotyku.

Jak przygotować się do spania?

Oczywiście samo miejsce do spania to jednak nie wszystko. Warto też pomyśleć o różnorodnych rytuałach oraz sposobach relaksacyjnych, które znacznie ułatwią Ci uspokojenie się. Jeśli kochasz słuchać muzyki, to może zamiast wieczornej herbaty z cukrem warto wybrać subtelną muzykę lub aromaterapię? Eksperci zalecają też ćwiczenia oddechowe połączone z medytacją, dzięki której spotęgujesz efekt wyciszenia. Aha, zapomnij też o ciężkich posiłkach 30 minut przed snem. Najlepiej zjedz lekką kolację na 2 godziny przed snem. Na zdrowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here