Kolory ścian do sypialni

Sypialnia to pomieszczenie wyjątkowe, w którym relaks liczy się ponad wszystko. Urządzając zatem to pomieszczenie należy brać pod uwagę nie tylko modny wygląd wnętrza, ale i dobór barw sprzyjających odpoczynkowi. Spójrz jakie kolory ścian w sypialni okażą się najbardziej odpowiednie.

Dobór kolorów w sypialni ma znaczenie

Niezależnie od tego czy preferujesz klasyczny wystrój wnętrza czy tez bardziej nowoczesny, decyzja o tym jak pomalować sypialnię należy do bardzo istotnych. Sypialnia to pomieszczenie, które powinno zachwycać nie tylko wystawnymi meblami i dodatkami, ale i odpowiednio dobraną kolorystyką. Barwy chłodne czy ciepłe? Pastelowe czy też intensywne? Wszystko zależy od gustu osoby urządzającej. Warto jednak zadbać, by kolory nie były zbyt męczące dla oczu.

Klasyczne szarości

Szary to wbrew pozorom wcale nie nudny kolor, a dający różne możliwości aranżacyjne. Zastosowanie w sypialni pastelowej szarości to gwarancja aranżacji w wyważonym tonie oraz poczucia harmonii. Pastelowa szarość świetnie współgra z meblami w stylu klasycznym oraz daje rozmaite możliwości w urządzaniu sypialni.

Ci, którzy preferują ciemniejsze odcienie szarości mogą zdecydować się na odcień grafitowy. By jednak nie przytłoczył całego wnętrza, lepiej farbą w tym kolorze pokryć tylko jedną ze ścian. Szary to odcień, który komponuje się z każdym niemal odcieniem, z powodzeniem możesz więc dobrać do niego dodatki w różnych kolorach.

A może pastele?

Pastelowe barwy charakteryzują się delikatnością i spokojem, jaki za sobą niosą. Są zatem idealne do zastosowania w sypialni. Do wyboru masz wiele odcieni. To na przykład pastelowy błękit, który bez trudu pozwoli się wyciszyć i zrelaksować. Świetnie komponuje się z odcieniami kremowymi oraz z bielą. Modnym odcieniem pastelowym jest kolor miętowy. To delikatna barwa, która również sprzyja relaksowi i łagodzi otoczenie. Jeśli marzy Ci się romantyczna sypialnia, rozważ pokrycie ścian farbą w odcieniu pudrowego różu. Taki kolor będzie odpowiedni do przytulnych wnętrz urządzonych w stylu prowansalskim.

Intensywne odcienie również w sypialni

Choć intensywne kolory nie kojarzą się zwyczajowo z odpoczynkiem, to w nowoczesnych sypialniach można spotkać również bardziej nasycone barwy. Sypialnia, która zaskakuje odważnym zestawieniem kolorów będzie wyjątkowa i dopasowana właśnie do Ciebie. Co jak nie ulubione kolory na ścianach najlepiej określa charakter właściciela?

Wielbiciele nasyconej czerwieni mogą przemycić ją również do sypialni. Najlepiej jeśli ozdobi ona jedną ścianę, by uniknąć przesytu. Jeśli natomiast lubujesz się w odcieniach pełnych energii, który z pewnością skutecznie podniesie Cię rano z łóżka, pomaluj jedną ścianę na żółto. To kolor energetyczny, który doskonale sprawdzi się w nowoczesnej sypialni. Jeśli natomiast w sypialni chcesz przemycić kolor kojarzący się z latem i beztroską, pomaluj wybraną ścianę farbą o odcieniu turkusowym. Ta barwa doskonale odnajdzie się w nowoczesnych sypialniach, w towarzystwie bieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here