maski do włosów

Maski do włosów, to obok szamponów i odżywek, jedne z najchętniej wybieranych kosmetyków. Pomagają w odżywianiu włosów oraz utrzymywaniu ich w dobrej kondycji. Szczególnie dobrze nadają się do pielęgnacji włosów opadniętych, przesuszonych, zniszczonych. Poniżej udzielamy kilku porad, z których dowiesz się jak poprawnie stosować maskę do włosów oraz w czym tkwi wyjątkowość tych kosmetyków.

Jak poprawnie nałożyć maskę do włosów?

Maskę do włosów należy nakładać po ich umyciu. Należy dokładnie wymyć skórę głowy oraz włosy na całej długości, usuwając brud, sebum, pozostałości kosmetyków do stylizacji. Po delikatnym masażu głowy łuski włosów otworzą się, co ułatwi wchłanianie składników odżywczych. Po wymyciu, należy obficie spłukać włosy, używając chłodnej wody, oraz osuszyć z nadmiaru wody.

Maskę nakłada się na włosy wilgotne, lecz nie całkowicie mokre. W zależności od predyspozycji twoich włosów, powinieneś rozprowadzić ją na samych włosach (osoby z włosami cienkimi, przesuszonymi lub przetłuszczającymi się) lub wmasować także w skórę głowy (włosy grube, o dużej objętości).

Warto podkreślić, że maski to kosmetyki dość ciężkie dla włosów, dlatego nie należy przesadzać z ich ilością. W innym wypadku, uzyskany efekt będzie dość „oklapnięty”. Jeśli twoje włosy mają problem z niedostateczną objętością – wówczas warto wybrać lekkie maski odżywcze, które nie obciążą włosów, ale odżywią je na całej długości.

Jak poprawić działanie maski?

By mieć pewność, że maska będzie rozprowadzona równomiernie, warto użyć grzebyka o gęstych ząbkach. Grzebyki wykonane z tworzyw sztucznych sprawdzają się w tym lepiej niż szczotka. Pozwalają usunąć nadmiar kosmetyku, a także wykonać delikatny masaż powierzchni głowy. Pozytywnie wpłynie to na przyswajalność składników odżywczych.

Niektórzy są zwolennikami mieszania masek do włosów z olejkami. W tym celu na 2 łyżki maski dodaje się 4-5 kropli wybranego olejku – np. kokosowy, shea, mango, z migdałów, konopny, oliwę bądź dowolny inny.

Po aplikacji, maska powinna pozostać na włosach od kilku do 20 minut. Producenci niektórych kosmetyków zalecają by było to zaledwie 5 minut. Przez ten czas można owinąć włosy ręcznikiem bądź nałożyć czepek. Dzięki temu, substancje odżywcze lepiej się wchłoną.

Po upływie wyznaczonego czasu  należy obficie spłukać głowę chłodną wodą, usuwając pozostałość kosmetyku. Można w tym celu ponownie przeczesać włosy pod bieżącą wodą.

Maska a odżywka do włosów – podobieństwa i różnice

Maska do włosów to kosmetyk o nieco innym działaniu niż odżywka. Maski wnikają w głąb struktury włosa, podczas gdy odżywki działają powierzchniowo. Maski posiadają także większą dawkę składników odżywczych. Dzięki temu, ich stosowanie może mieć charakter leczniczy.

Maskę od odżywki odróżnia również częstotliwość stosowania. Odżywkę można nakładać przy każdym myciu włosów – nawet codziennie. Maski natomiast należy stosować rzadziej – mniej więcej raz na trzy mycia włosów, lub 1-2 razy w tygodniu.

W maski dedykowane dla włosów o różnych predyspozycjach zaopatrzysz się na stronie sklepu internetowego Vertion. Znajdziesz tam również olejki do włosów, które można mieszać z maskami, dodatki proteinowe oraz inne składniki odżywcze, które wspomogą twoje włosy w regularnej pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here