Jaka kosa spalinowa będzie najlepsza do Twojego ogrodu

Kosa spalinowa to sprzęt, który radzi sobie doskonale wszędzie tam, gdzie nie jest w stanie dotrzeć tradycyjna kosiarka. Urządzenie to nadaje się do precyzyjnego przycinania w trudno dostępnych miejscach, by uzyskać jak najlepsze efekty estetyczne. Jak wybrać odpowiednią kosę spalinową?

Jaka kosa spalinowa poradzi sobie na trudnym terenie?

Jaka kosa spalinowa poradzi sobie z ogrodem, który ma nierówny teren i sporo trudno dostępnych miejsc? Ta o odpowiednio dobranym mechanizmie, silniku oraz szerokości roboczej noży tnących bądź żyłki.

Kluczem do sukcesu jest dobór urządzenia do wielkości ogrodu oraz rodzaju miejsc, w których trzeba dotrzeć kosą, a nie da się zadbać o ich estetykę za pomocą tradycyjnej kosiarki.

Jaka kosa spalinowa – na te parametry zwróć uwagę

Istnieje sporo parametrów, na które należy zwrócić uwagę podczas wybierania kosy spalinowej. Wśród nich są:

  • moc urządzenia – w małych i średnich ogrodach poradzą sobie kosy o mocy 500-1000 W. Mocniejsze sprzęty są wydajniejsze i szybciej pracują, jednak to wybór do rozległych i wymagających terenów
  • żyłka lub noże tnące – kosa spalinowa może być wyposażona żyłkę lub noże tnące. Żyłkowa głowica jest wystarczająca do prostych prac, za to noże tnące lub tarcze poradzą sobie z wysoką i grubą trawą, chwastami czy kłączami
  • szerokość cięcia – teoretycznie im jest ona szersza, tym szybciej można się uporać z dużym terenem, jednak duża szerokość to zdecydowanie mniej wygodne manewrowanie. W małych i średnich ogrodach oraz w trudno dostępnych miejscach lepiej radzą sobie kosy o średniej szerokości cięcia wynoszącej około 30 cm
  • silnik – dwu- lub czterosuwowy. Pierwszy gwarantuje lżejsze urządzenie o prostej budowie, które radzi sobie w każdej pozycji. Tu jednak trzeba się liczyć z brakiem ekologii, głośniejszą pracą i mniejszą odpornością na uszkodzenia. W przeciwieństwie do silników czterosuwowych, które są bardziej ekonomiczne i ekologiczne, mocniejsze, wydajniejsze i solidniejsze, jednak droższe i trudniejsze w manewrowaniu, bo zwykle należą do cięższych modeli.

Kosa spalinowa czy akumulatorowa? Co sprawdzi się lepiej?

Dobór urządzenia powinien być podyktowany wielkością ogrodu, a także własnymi oczekiwaniami. Kosy spalinowe są cięższe, droższe i wymagają większej wprawy w manewrowaniu. Radzą sobie za to szybciej i sprawniej z cięciem, oferują wydajność i solidność.

Kosy akumulatorowe są lżejsze, mniejsze i mają mniej skomplikowaną budowę. Użytkownikowi z łatwością przychodzi praca z nimi. Jednak to sprzęt, który poradzi sobie tylko w małych i średnich ogrodach. Do tych dużych i wymagających częstej pracy z zachowaniem jej precyzji, lepiej wybrać model spalinowy.

Ranking kos spalinowych – wybierz model idealny

Sprzęt idealny istnieje – to ten, który spełni wszystkie oczekiwania użytkownika. Zmieści się w budżecie przeznaczonym na zakup, poradzi sobie z planowanymi zadaniami, a do tego zapewni wygodę pracy.

Aby znaleźć takie urządzenie z pomocą przychodzi ranking kos spalinowych. Przejrzyste zestawienie, które pozwala łatwo i szybko porównać wybrane modele kos. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here