Jak zrobić screena na laptopie?

Funkcje, z których możemy korzystać na laptopie i komputerze są na tyle rozbudowane, że każdy może wybrać dla siebie najciekawsze ustawienia. Po zakupie nowego modelu laptopa warto sprawdzić opcje, gdzie dostosujemy jasność ekranu, rozdzielczość, zmienimy jakość dźwięku lub też ustawimy ikony w dowolny sposób. Dzięki rozszerzeniom będziemy mogli znaleźć najlepsze opcje, które później zmienimy w dowolnym czasie. Na każdej klawiaturze znajdziemy także dodatkowe skróty, dzięki którym szybko skorzystamy z najpotrzebniejszych funkcji, a także przejrzymy dowolne treści w wybranym przez nas formacie. Oprócz liter i cyfr znajdziemy także znaki i klawisze, które odpowiadają za włączenie lub wyłączenie danej funkcji. Z czasem zapoznamy się ze wszystkimi możliwościami, dzięki czemu ułatwimy sobie codzienne czynności. Na klawiaturze znajdziemy na przykład opcję włączenia bądź wyłączenia touchpada, uśpienie laptopa, rozjaśniania i ściemnianie ekranu lub też wyłączenie dźwięku. Jeżeli nie potrafimy rozszyfrować, co oznacza dany skrót na klawiaturze, to warto przejrzeć internet w poszukiwaniu wszystkich funkcji. Dzięki temu dowiemy się, z czego możemy w szybki sposób skorzystać w przyszłości. Może to być bardzo pomocne w przypadku pracy z naszym urządzeniem.
Jedną z najczęściej wykorzystywanych opcji jest możliwość zrobienia screenshota. Jest to bardzo prosta opcja, którą wykorzystamy w dowolnym momencie. Przycisku możemy użyć na przykład podczas rozgrywek, czy też w czasie, gdy przeglądamy dowolne treści w sieci. Jak się robi screena na laptopie? Wystarczy znaleźć przycisk o nazwie „PrtSc” co oznacza po prostu PrintScreen. Po jego naciśnięciu nic nam się nie pojawi, jednak obraz zostanie zapisany do schowka. Dzięki temu będziemy mogli otworzyć program graficzny i wkleić w nim zapisaną zawartość. W ten szybki i prosty sposób zyskamy dowolnego screena, który możemy przerobić, przyciąć czy też po prostu zapisać. Jest to bardzo przydatna funkcja, gdy spotykamy się na przykład z nieuczciwymi graczami w różnego rodzaju rozgrywkach. W ten sposób mamy dowód, że dana osoba korzystała z nielegalnych oprogramowań lub też zachowywała się w nieodpowiedni sposób. Jeżeli chcemy mieć pewniejsze dowody, to warto zastanowić się nad ściągnięciem programu, dzięki któremu będziemy mogli nagrywać dowolne materiały, które znajdują się na naszym ekranie. Może być to sporym ułatwieniem nie tylko w grach, ale także przy pracy, czy też przy tworzeniu różnego rodzaju poradników i filmów.
Jeżeli dana opcja nie zadziała pomimo tego, że wcisnęliśmy przycisk na klawiaturze, to warto przejść do ustawień systemu i sprawdzić czy wszystkie możliwości są włączone. Jeżeli pomimo naszych starań ta podstawowa funkcja nadal nie działa, to możemy skorzystać z programów, które przechwytują obraz z ekranu. W ten sposób również możemy zrobić screenshota z dowolną treścią, a następnie zostanie on zapisany w programie, którego używamy. Taka opcja jest świetna dla osób, którym nie działają jakieś klawisze na klawiaturze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here