Jak założyć maila

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy człowiek i każda instytucja posługuje się kontem mailowym. Daje to możliwość skontaktowania się o każdej porze dnia i nocy. Przykładowo przez pocztę mailową studenci mogą kontaktować się ze swoimi prowadzącymi z uczelni, na której studiują. Często w dużych firmach czy korporacjach wykorzystuje się e-maile.Konto mailowe pozwala również na porządne segregowanie wiadomości. Na poczcie na portalu O2 można uporządkować maile w kategoriach spam, robocze, wysłane, odebrane, ale także zakupy, pieniądze, oferty, rezerwacje, społeczności.

Historia poczty elektronicznej
Poczta elektroniczna została wymyślona w 1965 roku. Z początku służyła do przesyłania wiadomości na tym samym komputerze, a adres e-mail jeszcze nie istniał. Dopiero w 1971 wprowadzono możliwość wysyłania wiadomości tekstowych między użytkownikami różnych komputerów, a także wprowadzono znak @ do oddzielania nazwy użytkownika od nazwy domeny internetowej.

Gdzie i jak założyć maila?
Większość stron internetowych oferuje darmową możliwość założenia i prowadzenia konta poczty elektronicznej. Najpopularniejsze aktualnie domeny internetowe, które oferują bezpłatne konto to:
gmail.com
tlen.pl znany również jako 02.pl
Opera mail
Micosoft Outlook
poczta.onet.pl
poczta.wp.pl
Skrzynki pocztowe na tych stronach internetowych różnią się interfejsem i możliwością dobrania tła pod swoje preferencje. Kluczowe możliwości i opcje są jednak podobne.
Dużo osób wybiera aktualnie pocztę gmail, ponieważ jest bardzo łatwą pocztą i intuicyjną w obsłudze. Jest też to bardzo bezpieczny mail, świetnie działa jego antywirusów, zbędne wirusy trafiają do spamu. Z poczty gmail korzystają ludzie na całym świecie, dlatego też kiedy ktoś dostanie od nas maila to jego domena nie wygląda podejrzanie. Dodatkowo mail na gmailu jest zazwyczaj połączony z kontem google, który daje dostęp do takich funkcji jak dysk, zdjęcia, kalendarz, mapy, wyszukiwarkę, sklep google, a to wszystko działające w chmurze. Dlatego też gmail cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Co potrzeba aby założyć konto na poczcie elektronicznej?
Przykładowo aby założyć konto na poczcie na stronie poczta.onet.pl potrzebujemy uzupełnić takie dane jak: nasze imię i nazwisko, datę urodzenia i płeć. Do tego należy wymyślić bezpieczne hasło, tak aby nikt poza nami nie miał dostępu do naszej skrzynki. Zaleca się by hasło składało się z przynajmniej 8 znaków, dużych i małych liter oraz symboli dodatkowych. Nie zaleca się ustawiania na hasło swojego imienia i nazwisk, swojej daty urodzenia lub łatwego ciągu cyfr jak 123456789 lub 123123.
Przy zakładaniu konta e-mail należy też podać nazwę loginu. Nazwa musi być dostępna, nie zajęta przez innego użytkownika. W czasach, gdy używamy maila do pisania poważnych wiadomości (np. gdy student pisze do dziekana lub prowadzącego) oraz do wysyłania dokumentów, zaleca się aby login był poważny lub zawierał w sobie imię i nazwisko lub jego część, np.
jan.kowalski@gmail.com
jan.kow@gmail.com
kowalski25@gmail.com
są społęczne akceptowane jako poprawne. Natomiast nazwy jak uleglasuczka13@buziaczek.pl wyszły już z użycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here