Nie od dziś wiadomo, że pocałunki mają leczniczą moc. Według najnowszych badań wpływają one pozytywnie na stan zdrowia i przedłużają życie. Panie na pewno wiedzą, że całowanie wpływa korzystnie na skórę, która staje się mocniejsza i bardziej jędrna. Ale to nie wszystko, bowiem dzięki nim poprawia się nie tylko kondycja ciała, ale przede wszystkim psychika. Pocałunki sprawiają, że w organizmie podnosi się poziom hormonów szczęścia, przyspiesza tętno i oddech.
Wspomagają one również odchudzanie, przyspieszając proces przemiany materii i sprawność seksualną.
Jak więc widać, korzyści z całowania jest mnóstwo. Jedynym, co może powodować dyskomfort, jest powstająca przy namiętnym pocałunku malinka.
Czym jest malinka?
To po prostu popularna nazwa siniaka powstałego w wyniku namiętnego pocałunku. Zbyt długie i mocne ssanie skóry, powoduje bowiem pękniecie naczyniek krwionośnych. Wylana z nich krew jest przyczyną powstania tych brzydkich plam pod skórą.
Taka malinka może być kłopotliwa, zwłaszcza gdy trzeba pokazać się w miejscu publicznym, a np. jest upał i nie wypada założyć golfu. Na szczęście jednak są sposoby na szybkie pozbycie się tego śladu.
Jak usunąć malinkę?
* Warto zacząć od zapobiegania powstawaniu malinek. Aby to zrobić, trzeba zastosować specjalną dietę, bogatą w witaminę K, która ma wpływ na krzepnięcie krwi. Działa również zapobiegawczo na krwawienie zewnętrzne. Witamina K znajduje się w szpinaku, jarmużu, brukselce, kapuście, brokułach i sałacie. Warto wprowadzić te warzywa do swojej diety.
* Dobrym, starym i sprawdzonym sposobem na pozbycie się już istniejącej malinki jest zastosowanie skórki od cytryny. Trzeba przytwierdzić ją plastrem do malinki na godzinę. Po przerwie zabieg należy powtórzyć. Kompres ten przyspieszy gojenie wewnętrznej ranki, a co za tym idzie, malinka zniknie szybciej.
* Zimny okład to również stary sposób, stosowany jeszcze przez nasze babcie. Najlepiej wykorzystać do tego kostki lodu, zawinięte w chusteczkę lub schłodzoną w lodówce łyżeczkę, którą należy przyłożyć do malinki.
Okład należy trzymać przez kilka minut i powtarzać go kilkakrotnie, pamiętając, że liczy się szybkość naszej reakcji.
* Można też zastosować miękką szczoteczkę, którą należy lekko rozmasować obszar, na którym znajduje się malinka. W ten sposób rozbijemy skrzepy krwi, przyspieszając jej powrót do obiegu.
* Inny sposób, raczej bolesny, polega na użyciu monety. Na początku trzeba posmarować malinkę balsamem lub kremem. Następnie napiąć skórę i przy użyciu krawędzi monety (najlepiej pięciozłotówki) zacząć ją skrobać, dociskając mocno, ale tak by nie doszło do uszkodzenia naskórka. Czynność należy wykonywać przez ok. 5 minut, potem zrobić półgodzinną przerwę i znów powtórzyć (można 4 razy). Dzięki tej metodzie krew, zebrana pod powierzchnią skóry, zostanie wchłonięta i malinka zniknie.
* Można też zastosować kwiat aloesu. Trzeba uciąć jeden listek, przeciąć go wzdłuż i wewnętrzną częścią przyłożyć do malinki. Najlepiej przytwierdzić go plastrem.
* Pomoże także zastosowanie maści z arniki, która przyspieszy redukcję obrzęku, zmniejszając powierzchnię malinki.
* Niektórzy twierdzą, że pomaga im pasta do zębów, nałożona na 10 minut na malinkę. Czynność ta ma dać efekty po zastosowaniu trzy razy na dobę.