Depilacja bez podrażnień. Poznaj naturalne techniki!

Perfekcyjnie gładka skóra to już nie tylko marzenie, ale coraz częściej wymóg. Aby kobieta dobrze się prezentowała, jej ciało musi być jedwabiście gładkie. Torturujemy się depilatorami elektrycznymi czy woskiem walcząc z nieustannie odrastającymi włoskami. Choć kosmetologia oferuje nam wiele zabiegów, wciąż szukamy bardziej naturalnych rozwiązań. Czy można usnąć włoski bez podrażnień?

Depilacja w salonie urody

Praktycznie wszystkie salony mają w swojej ofercie zabiegi związane z usuwaniem owłosienia. Większość z nich oferuje depilację woskiem, a te bardziej profesjonalne wykorzystują najnowocześniejszą technologię, jaką jest laser. Co prawda depilacja laserowa usuwa włoski na trwałe, to jednak jest dość kosztownym zabiegiem. Warto się na nią zdecydować np. w przypadku damskiego wąsika. Jeśli już podejmiemy decyzję, należy wybrać profesjonalny i sprawdzony gabinet, w czym pomocny będzie serwis https://www.moment.pl/depilacja/torun. Mężczyźni również korzystają z laserowego usuwania owłosienia, choć rzadziej niż kobiety. Wolą wizyty w barber shopie, gdzie mogą również liczyć na depilację woskiem lub pastą cukrową. O tym, jak znaleźć dobrego barbera dowiesz się, czytając poradnik http://itvmi.pl/sprawdzony-barber-shop-z-nami-znajdziesz-go-szybciej/. Wracając do usuwania owłosienia, zabiegi te często powodują podrażnienia. Jest to szczególnie wrażliwy temat dla alergików, którzy nie mogą wykonać np. depilacji woskiem, ani zastosować popularnych kremów do depilacji. Czy są dla nich jakieś alternatywy?

Naturalne sposoby depilacji

Nasze babki i prababki nie miały tak dobrze, a też potrafiły usuwać zbędne włoski z ciała. Znały bowiem moc natury i sprytnie ją wykorzystywały. W usunięciu włosków pomocne są rzeczy, które na pewno masz w kuchni. Np. sok z cytryny, cukier, soda oczyszczona czy kurkuma. Oto dwa przepisy na domowe, naturalne „kremy do depilacji”.

Depilacja za pomocą wody różanej i kurkumy. Wsyp do miseczki 2 łyżki kurkumy i dodaj niewielką ilość wody różanej. Ma powstać gęsta pasta, którą wystarczy wetrzeć w skórę i pozostawić na około 20 minut by wyschła. Gdy pasta zaschnie, spłucz ją ciepłą wodą. Dla uzyskania efektów zabieg trzeba powtarzać 1-2 razy w tygodniu.

Depilacja sodą oczyszczoną jest również prosta w przygotowaniu. Potrzebujesz szklankę przegotowanej, lekko ciepłej wody oraz 1 łyżkę sody oczyszczonej. Rozpuść sodę w wodzie i zamocz w roztworze waciki kosmetyczne, którymi będziesz przecierać owłosione miejsca. Naniesiony roztwór musisz pozostawić na około godzinę, a po tym czasie zmyć go ciepłą wodą. Powtarzając zabieg kilka dni pod rząd (3-5) włoski wypadną samoistnie.

Powyższe sposoby są w pełni naturalne, niemniej jednak warto pamiętać, że również naturalne składniki mogą uczulać lub wywoływać podrażnienia. Zanim poddasz ciało zabiegowi, wykonaj test alergiczny na niewielkim odcinku skóry. Jeśli nie pojawią się podrażnienia, możesz spróbować depilacji naturalnymi technikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here