kojec czy łóżko, co lepsze dla niemowlaka?

Rodzice, którzy stoją przed wyborem odpowiedniego łóżeczka i kojca dla dziecka, nie wiedzą co wybrać. Zależy im przede wszystkim, żeby wybrany produkt był przede wszystkim bezpieczny dla maleństwa, ale również funkcjonalne i estetyczne.

Łóżeczko dla niemowlaka

Dziecko sporą część swojego czasu, spędza w łóżeczku. Musi się tam czuć komfortowo i bezpiecznie. Dlatego bardzo ważne jest to, jakie łóżeczko dla niego wybierzemy.

Dziecko po porodzie jest jeszcze za małe, nie może samodzielnie wspiąć się po szczebelkach łóżeczka, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że dziecko rośnie, dlatego powinniśmy wybrać łóżeczko, które ma pionowe szczebelki.

Również ważny jest wybór odpowiedniego materaca dla malucha. Materac powinniśmy wybierać taki, który jest dość twardy. Czemu? Ponieważ taki jest najzdrowszy dla dziecka, a dokładniej dla jego kręgosłupa. Dodatkowo taki materac uniemożliwi wystąpienie zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Najlepiej wybrać materac, wykonany z pianki poliuretanowej.

Łóżeczka i kojce dla niemowlaków
Pomiędzy materacem a szczebelkami, nie powinna znaleźć się szczelina, ponieważ wtedy istnieje spore ryzyko, że rączka lub nóżka dziecka utknie pomiędzy szczebelkami, a materacem.

Dlaczego warto kupić kojec dla dziecka?

Kojec jest miejscem, w którym dziecko zazwyczaj przebywa wyłącznie w ciągu dnia. Jest to idealna i bezpieczna przestrzeń dla dziecka, w której może się bawić.

Jakie korzyści płyną z korzystania z kojca?

Przede wszystkim kojec umożliwia, pozostawienie dziecka bez nadzoru rodzica w bezpiecznym miejscu. Dzięki takiej rozłące, dziecko stopniowo przyzwyczaja się do separacji z rodzicem. Dziecko w kojcu uczy się samodzielności.

Kolejną zaletą korzystania z kojca jest kształtowanie u dziecka dobrych nawyków. Rozgraniczając strefę snu od strefy zabawy, rytm dobowy dziecka jest uregulowany.

Dziecko, które znajduje się w kojcu daje możliwość rodzicom, żeby mogli wykonać obowiązki domowe lub popracować w spokoju.

Kojec znakomicie sprawdza się w podróży, gdy zabierzemy dziecko na urlop. Wiele modeli jest składanych. Dzięki temu łatwo zabrać taki kojec ze sobą.

Przeczytaj też: http://www.lolipop.pl/lezaczki-i-bujaczki-czy-jest-to-skuteczny-sposob-na-niemowlaka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here