Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 to gra komputerowa, na którą czekają miliony graczy na całym świecie. Opublikowany na początku 2013 roku teaser obejrzało do tej pory ok. 15 milionów widzów. Prace nad tym projektem trwały dość długo, potęgując zniecierpliwienie i oczekiwanie fanów. Na szczęście oficjalną premierę gry zapowiedziano na ten rok. Co jeszcze warto wiedzieć o tym projekcie? Dowiedz się z poniższego artykułu.

  1. Cyberpunk2020 a Cyberpunk 2077
  2. Wymagania sprzętowe
  3. Fabuła
  4. Gdzie kupić grę?

Cyberpunk2020 a Cyberpunk 2077

Wspomniana gra to projekt polskiego studia CD Project RED, autora bestsellerowej gry o Wiedźminie. Stanowi komputerową adaptację gry fabularnej „Cyberpunk2020” autorstwa Mike’a Pondsmitha, dostępnej w wersji papierowej. Papierowy pierwowzór cieszył się ogromną popularnością wśród polskich i zagranicznych graczy. Gra nawiązuje do stylistyki cyberpunk, czyli odmiany fantastyki naukowej, która skupia się na wyobrażeniach o potencjalnych szkodliwych skutkach szybkiego rozwoju technologicznego. Gra charakteryzuje się znakomitą grafiką, czego dowodem są uzyskane w 2018 oraz 2019 roku specjalne wyróżnienia za oprawę graficzną na galach Game Critics Awards.

Wymagania sprzętowe

Mimo że studio CD Project RED nie ogłosiło jeszcze oficjalnych wytycznych dotyczących wymagań sprzętu dla wspomnianej gry, to już pojawia się sporo spekulacji na ten temat. Jako że oprogramowanie zostało stworzone na autorskim graficznym silniku studia, można spodziewać się wysokich wymagań dotyczących gry. Jakich konkretnie? Tego dokładnie nie wiadomo, ale do najbardziej prawdopodobnych wymagań minimalnych należą:

– pamięć RAM: 12 GB;

– procesor: AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz, Intel Core i5-2500K 3.3 GHz;

– system operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit;

– karta graficzna: 3 GB, Nvidia GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280 albo lepsza.

Do rekomendowanych wymagań należą natomiast:

– system operacyjny: Windows 10 64-bit;

– pamięć RAM: 16 GB;

– karta graficzna: 8 GB, Nvidia GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX Vega 56 albo lepsza;

– procesor: Intel Core 7-8700K 3.8 GHz.

Fabuła

Cyberpunk 2077 należy do grupy gier tzw. aRPG (z ang. action playing game – fabularna gra akcji). Zawiera świat otwarty na eksplorację. Akcja jest osadzona w 2077 roku (czyli 57 lat później, niż fabuła papierowego pierwowzoru – gry Cyberpunk2020) i rozgrywa się w dystopijnym, wymyślonym megalopolis o nazwie Night City. Głównym bohaterem gry jest V. Gracz ma możliwość scharakteryzowania postaci, tj. wyboru jej płci, wyglądu oraz innych cech i atrybutów. V jest najemnikiem starającym się przeżyć w bardzo brutalnym środowisku. Jego zadaniem jest zdobycie implantu gwarantującego nieśmiertelność. W tle na gracza czekają zjawiska związane z dystopią, wyraźnymi podziałami klasowymi czy anarchią.

Gdzie kupić grę?

Gra Cyberpunk 2077 miała mieć pierwotnie swą premierę w kwietniu 2020 roku, jednakże studio zadecydowało o jej przesunięciu na 17 września 2020 roku. Według CD Project RED, te kilka miesięcy różnicy wpłynie pozytywnie na udoskonalenie gry oraz jej zoptymalizowanie celem prawidłowego funkcjonowania na innych platformach. Co ważne, Cyberpunk 2077 można zamawiać w ramach preorder już od czerwca 2019 roku w dobrych sklepach z elektroniką i grami komputerowymi. W przedsprzedaży zamówić można zarówno wersje standardowe, jak i rozszerzone. Edycja kolekcjonerska zawiera m.in.:

– artbook w twardej oprawie;

– pudełko z kodem do aktywacji gry;

– Steelbook kolekcjonerski;

– mapę i pocztówki z Night City;

– naklejki do sticker bomby;

– pudełko edycji kolekcjonerskiej;

– inne gadżety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here