Adres wirtualny – czym jest i dlaczego warto go założyć?

0
1293

We współczesnej rzeczywistości biznesowej oszczędności należy szukać niemal wszędzie. Gdy firma zatrudnia niewielu pracowników lub pod jej nazwą kryje się tylko jedna osoba, czasem nie ma potrzeby wynajmowania osobnej przestrzeni biurowej i płacenia wysokiego czynszu za utrzymanie lokalu. Rozwiązaniem problemów finansowych przedsiębiorstwa może być zatem przeniesienie działalności pod adres wirtualny. Jak to działa?

Adres wirtualny a praca na odległość

Praca zdalna jeszcze przed zawirowaniami w światowej gospodarce stała się popularnym sposobem na wypełnianie obowiązków służbowych. Przestrzeń domowa bywa dużo wygodniejsza zwłaszcza dla freelancerów. Eksperci w dziedzinie programowania, architekci, copywriterzy, projektanci wnętrz lub stron internetowych nie muszą spędzać pełnego dnia pracy w specjalnie wynajętym pomieszczeniu, aby świadczyć usługi.

Mimo wszystko pewne wymogi administracyjne sprawiają, że niezbędne staje się posiadanie adresu siedziby. Należy podać go w formularzach wypełnianych dla różnych instytucji państwowych z Krajowym Rejestrem Sądowym lub Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej na czele. Jeśli ktoś mieszka w małym lub średniej wielkości mieście, jeszcze do niedawna mógł tylko pomarzyć o przyciąganiu klientów posiadaniem w danych kontaktowych prestiżowej lokalizacji. Na całe szczęście, wirtualne biuro daje taką możliwość, a zdobycie adresu wirtualnego jest bardzo proste.

Jak założyć biuro z adresem wirtualnym?

Wynajęcie lokalu następuje w porozumieniu z właścicielami wirtualnego biura. Zasadniczo przedmiotem usługi jest sam adres wirtualny, na który może przychodzić korespondencja. Co więcej, firmy pod wybraną lokalizacją mogą rejestrować działalność gospodarczą w każdej bazie: od Krajowego Rejestru Sądowego, po Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych i inne. Dostępne są same prestiżowe lokalizacje. W ścisłym centrum można założyć wirtualne biuro w Warszawie, Krakowie czy Rzeszowie. To nie lada gratka dla tych marek, które stawiają na ekskluzywną obsługę klientów.

Dodatkową zaletą rozwiązania jest wsparcie przedstawicieli wirtualnego biura np. podczas rejestracji spółki w KRS. Nie trzeba zatem spędzać długich wieczorów na wypełnianiu biurokratycznych obowiązków. Atutem jest także dostęp do różnej wielkości świetnie wyposażonych sal konferencyjnych. Gdy wystąpi potrzeba spotkania się ze wspólnikami, można zarezerwować termin i skorzystać z nowoczesnego pomieszczenia. Ten rodzaj wynajem przestrzeni to doskonała propozycja dla zarówno dla indywidualnych przedsiębiorców, jak i dla start-up’ów, które preferują innowacyjne rozwiązania biznesowe.

Źródło: https://wirtualne-biuro.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here