Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Każdy dobrze przygotowany ranking smartfonów do 1000 złotych, na który natkniemy się w Internecie, prawdopodobnie zawierał będzie w sobie (i to zwykle w okolicy podium) Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Wielu znawców tematu uważa, że jest to najlepszy budżetowy smartfon dostępny obecnie na rynku. Czym się charakteryzuje i czy rzeczywiście warto go kupić?

Specyfikacja Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Najlepiej zacząć od specyfikacji, ponieważ to w dużej mierze od niej zależy, ile warty jest naprawdę dany smartfon. Dobra specyfikacja równa się brakowi lagów, płynnemu działaniu, dobrym zdjęciom i wytrzymałej baterii. W przypadku Xiaomi Redmi Note 8 Pro jest ona następująca:

  • Przekątna ekranu: 6,53″, IPS
  • Procesor: MediaTek Helio G90T
  • Aparaty: tylnie 64 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP, przedni 20 MP
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Pamięć wewnętrzna: 64/128 GB
  • Pojemność baterii: 4500 mAh

Jak widać, jest to sporych rozmiarów smartfon o stosunkowo pojemnej baterii. Cieszyć może także wystarczająca nie tylko przeciętnym użytkownikom, ale również zapalonym graczom mobilnym, pamięć RAM 6GB.

Podejrzenia wśród osób przyzwyczajonych do Snapdragonów może wzbudzić procesor, jednak nie ma powodu do obaw – MediaTek Helio G90T powinien spełnić wszelkie oczekiwania.

Smartfon odblokujemy zarówno za pomocą naszej twarzy, jak i sensora do odczytu odcisków palców. Ponadto jest on wyposażony w wejście słuchawkowe mini jack.

Czy Redmi Note 8 Pro robi dobre zdjęcia?

Nie trzeba być profesjonalnym fotografem, żeby móc robić ładne, ciekawe fotografie – niezbędny jest jednak przyzwoity aparat. Obecnie niemal każdy ma go w każdej chwili w zasięgu ręki, ponieważ aparaty w smartfonach stoją już na bardzo wysokim poziomie. Jak jest w przypadku Redmi Note 8 Pro?

Do dyspozycji użytkowników oddano główny tylni aparat 64MP, a do tego obiektyw szerokokątny 8MP. Nie zabrakło również sensora do pomiaru głębi (2MP) i makro (2MP). Nie jest to najlepszy aparat dostępny na rynku, ale radzi sobie bardzo dobrze i można za jego pomocą uchwycić świetne ujęcia. Ciężko również narzekać na przedni aparat 20MP do selfie – również dobrze się on sprawuje.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro – cena

Za ten model od Xiaomi zapłacimy w okolicach 1000 złotych, aczkolwiek wielokrotnie można znaleźć go w niższej cenie. Zwłaszcza, jeśli nie obawiamy się sprowadzić go bezpośrednio z Chin.

Za sprzęt o tej specyfikacji jest to niewątpliwie uczciwa cena, a chociaż smartfon jest budżetowy, to w swoim działaniu tego po sobie nie pokazuje.

Podsumowanie

Jeśli zależy nam na stosunkowo tanim, ale bardzo dobrym smartfonie, Xiaomi Redmi Note 8 Pro jest niewątpliwie ciekawym wyborem. Jeśli jednak z jakiegoś względu nas on nie przekonuje, nie wszystko stracone – w cenie do 1000 złotych można znaleźć również wiele innych ciekawych propozycji.

Zapoznać się z nimi można na przykład za pomocą tego rankingu smartfonów do 1000 złotych: https://techpolska.pl/ranking-smartfonow-do-1000-zlotych/. Jak widać, obecnie nie trzeba dużo zapłacić, aby cieszyć się wysokiej klasy sprzętem elektronicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here