Wytrzymałe i pancerne telefony

Telefony dla aktywnych – np. sportowców czy piechurów – muszą być wyjątkowo solidne, odporne na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne czy wodę. Specjalnie do takich zastosowań stworzono m.in. telefon Caterpillar, ale udanych modeli jest więcej. Wybraliśmy trzy, które są warte uwagi – zobacz nasz TOP 3.

Smukłe i delikatne vs wytrzymałe i solidne

Większość z nas wybiera szklane i delikatne smartfony, wyjątkowo smukłe i eleganckie. Są one jednak dość podatne na zarysowania, a w razie upadku na pewno ekran potłucze się, a obudowa zniekształci. Wybraliśmy trzy modele, które sprawdzą się dla osób aktywnych, np. sportowców, podróżników czy po prostu prowadzących szybki tryb życia. Na pewno ryzyko ich uszkodzenia jest niższe – są one dość odporne na upadki czy zalania.

Telefon Caterpillar – symbol niezniszczalności

Smartfony CAT to solidnie wykonane, pancerne telefony komórkowe, które zapewniają wysoką wytrzymałość. Łączą dawną trwałość z nowymi technologiami – urządzenia tej marki docenią osoby szukające smartfona w pancernej konstrukcji.

Wybrany telefon Caterpillar wyróżnia się długą żywotnością baterii i solidnym wykonaniem – można wybrać model z kamerę termowizyjną. Smartfony CAT to produkty dla wąskiej grupy odbiorców – kierowane do osób, którym zależy głównie na funkcjonalności i wytrzymałości urządzenia.

Samsung – smartfony do zadań specjalnych?

Producent ma w swojej ofercie telefon solidny i wyjątkowo wytrzymały – to  Samsung Galaxy Xcover 4s. Wyróżnia go wzmocniona konstrukcja potwierdzona certyfikatami IP68 oraz MIL-STD 810G, co oznacza, że ma wysoką odporność zarówno na kurz, jak i wodę. Telefon wyposażono m.in. w procesor Exynos 7885 z 3 GB pamięci, 32 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia, ekran o przekątnej 5 cali, aparat główny o matrycy 16 Mpix i świetle f/1.7. Ciekawe jest też, że można samodzielnie wymienić baterię. Autorskim pomysłem jest też osobny, programowalny przycisk – można do niego przypisać wybraną aplikację lub opcję.

Hammer Energy 2

Równie popularną marką wśród zwolenników wytrzymałych telefonów jak CAT jest Hammer, dlatego w takim zestawieniu nie może zabraknąć propozycji od tej firmy. Energy 2 jest odporny na upadki i wodoszczelny, zdobył certyfikat IP68, czyli jest też odporny na kurz. Posiada m.in. 4-rdzeniowy MediaTeka Helio A22 z 3 GB pamięci RAM, baterię o pojemności 5000 mAh, a także oferuje takie praktyczne opcje jak Dual SIM czy NFC. Model Hammera czy telefon Caterpillar albo Samsung sprawdzą się doskonale do zadań specjalnych, ale też na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here