Każdy człowiek, który przychodzi na świat posiada określoną płeć. Żeby móc ją zdefiniować, zazwyczaj określane są elementy narządów intymnych. Mogą być damskie lub męskie. Jednak w niektórych przypadkach, z czasem okazuje się, że dana osoba posiada androgeniczną urodę, co więcej uosabia się z płcią przeciwną. Czuje się wtedy inna, niedopasowana, tak właśnie rodzi się transseksualizm. Czy można go nazwać chorobą?
Źródło: https://www.poprostukasia.pl/transseksualizm/
Jak objawia się transseksualizm?
Jeżeli chodzi o objawy transseksualizmu, trudno jest je jednoznacznie określić. Dlaczego? Ponieważ u każdej osoby dane zaburzenie może objawiać się inaczej. Jednak najczęściej pojawia się brak identyfikacji płciowej oraz cechy, które są przypisane w przypadku płci przeciwnej. Wtedy mężczyzna jest zniewieściały, a kobieta męska. Osoba, która uważa się za transseksualistę nie czuje się dobrze we własnym ciele, dlatego dąży do akceptacji osoby o odmiennej płci.
Objawy u osoby transseksualnej mogą się również pojawić w wyniku nieprawidłowości genetycznych. Albo rozwinąć się dopiero z czasem, w wyniku zaburzeń psychicznych. Wtedy dochodzi do zmiany w wyglądzie, zachowaniu, sposobie bycia oraz głosie.
Zmiana płci
Osoby transseksualne bardzo często decydują się na zabieg zmiany płci. Wtedy podczas takiej operacji zmianie podlegają fizyczne elementy w obrębie ciała pacjenta. W wyniku tego zabiegu dochodzi do zmiany płci. Jednak wykonanie takiej operacji musi być poprzedzone wieloma specjalistycznymi badaniami oraz oceną stanu zdrowia. Obowiązkowe są również badania hormonalne, nie tylko psychologiczne. Dopiero na ich podstawie lekarz podejmuje decyzje. Nie może dojść do sytuacji, że dany zabieg stanowi tymczasową fanaberię pacjenta. Chęć takiej zmiany musi trwać chociaż 2 lata.
Czy transseksualizm się leczy?
Transseksualizm to nie choroba, dlatego też nie wymaga leczenia. Jest to wyłącznie zaburzenie na tle psychicznym. Nie oznacza to jednak, że dana osoba, która boryka się z takim problemem jest chora psychicznie. Transseksualizm łączy się z cechami płciowymi osób, które posiadają cechy obu płci. W wyniku tego, osoby które posiadają androgeniczną urodę, nie czuję, że należy do płci, która została zdefiniowana po ich urodzeniu.
Zobacz też: http://www.lolipop.pl/goraczka-u-dziecka-w-jaki-sposob-nalezy-ja-leczyc/