pościel bawełniana, pościel z satyny bawełnianej

Pościel z satyny bawełnianej, bawełniana, flanelowa, a może bambusowa? Jaką wybrać, by zapewnić sobie zdrowy, błogi sen? Okazuje się, że producenci pościeli dają nam tak szeroki wybór kompletów do spania, że nierzadko bardzo trudno zdecydować się na ten idealny. Podpowiadamy, jaki materiał na pościel sprawdza się najlepiej przy uwzględnieniu różnych czynników, ale też indywidualnych preferencji samych domowników.

Najpopularniejsza pościel z bawełny

Rzeczywiście, to właśnie pościel bawełniana cieszy się największą popularnością. To bawełna jest przyjemna dla skóry, przytulna, doskonale ogrzewa, ale jednocześnie nie doprowadza do nadmiernego pocenia się podczas snu. Najlepiej wybierać pościel z bawełny organicznej bez sztucznych domieszek. Takie jak poliester czy poliamid mogą wpływać na rzekomy komfort – pościel mniej się gniecie czy szybciej schnie, ale na pewno nie będą zdrowsze dla użytkownika.

Passe są za to pościele z kory bez względu na motywy, jakie na nich zamieszczono. Zimą nadal wybierana jest pościel flanelowa, miła i ciepła, dostępna w rozmaitych wzorach. Latem lepiej sprawdzi się pościel satynowa, która daje przyjemny chłód.

Nowości na rynku

O ile flanela, kora, satyna, batyst czy adamaszek są już od lat znane jako materiały na pościel, tak producenci serwują nam liczne nowości. Do takich zalicza się len. Ta doskonale znana tkanina dotychczas wykorzystywana była do wyrobów poszczególnych części garderoby, za to rzadko używano jej jako materiał na pościel. Dzisiaj króluje z najnowszych trendach i właśnie takie poszewki na kołdry czy poduszki coraz częściej wybierają miłośnicy stylu eko.

O nowościach można też mówić, patrząc na pościele jedwabne. Te oczywiście oferowane są już od pokoleń, ale tak naprawdę dzisiaj stają się powszechne. Wszystko przez ich wysoką cenę, która nie była najczęściej do zaakceptowania przez przeciętnego Polaka. Obecnie stawiamy na jakość, wolimy wydać więcej, ale cieszyć się trwałością pościeli i jej idealnymi właściwościami. Polskie społeczeństwo stale się wzbogaca, więc możemy pozwolić sobie na taki wydatek.

Pościel jako element dekoracyjny

Zdarza się, że zupełnie nie patrzymy na tkaninę, z jakiej stworzona została pościel, ale raczej na zastosowany na niej print. Dzisiaj króluje pościel 3D, która nadaje się jako dekoracja i to nie tylko w pokojach dziecięcych. Motywy zwierzęce, roślinne bądź geometryczne bryły doskonale wpisują się w najnowsze trendy mody, biorąc pod uwagę sypialnie dorosłych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here