fryzjer warszawa mokotów

Mężczyźni coraz częściej dbają o siebie i zwracają uwagę na to, czy fryzjer męski lub barber, do którego się wybierają, mają dobre opinie i są odpowiednio kwalifikowani. Oznacza to, że warto się kształcić nie tylko w kierunku fryzjerstwa damskiego, ale też męskiego. Jak to zrobić?

Zacznij do pracy w renomowanym salonie fryzjerskim

Zanim wydasz fortunę na kursy fryzjerskie, pomyśl nad terminiwaniem w salonie fryzjerskim, aby zobaczyć, jak pracuje profesjonalny fryzjer męski. Warszawa-Mokotów to idealne miejsce na rozpoczęcie szukania stażu w dobrym salonie fryzjerskim. Jest to miejsce, w którym na pewno znajdziesz doświadczonego fryzjera, który wskaże ci, jak powinien pracować dobry fryzjer męski. Na staż w salonie fryzjerskim jednak nie można się dostać bez żadnej znajomości fryzjerstwa męskiego.

Jak zdobyć doświadczenie bez wydawania pieniędzy na kosztowne kursy? Na początek, aby oswoić się z nożyczkami, zacznij od kupienia peruki i ćwiczenia na niej. Jako że ma to być głównie ćwiczenie na posługiwanie się nożyczkami fryzjerskimi, to peruki te nie muszą być najlepszej jakości. Potem możesz zacząć ćwiczyć na sobie lub na członkach rodziny i znajomych. Zacznij od prostych rzeczy: podcinania końcówek, skracania grzywki itp. Traktuj swoich modeli jak prawdziwych klientów i odgrywaj z nimi scenki. Rozmawiaj z nimi, proponuje im fryzury, przyglądając się formie ich włosów itp. Może się to wydawać niewinną zabawą, ale zobaczysz, że niesamowicie ci to pomoże w prawdziwej pracy fryzjera.

Barber czy fryzjer męski? Którą ścieżkę wybrać?

Gdy zdobędziesz już pierwsze doświadczenie w fryzjerstwie męskim, to w pewnym momencie pojawi się pytanie, czy chcesz dalej iść tą ścieżką, czy może odbić w stronę barberstwa. Aby wybrać, należy najpierw się przekonać, co robi jeden, a co robi drugi.

“Barber” po angielsku znaczy tyle, co właśnie fryzjer męski, jednak z czasem ich funkcję się rozdzieliły. Fryzjer męski zajmuje się ścinaniem włosów, ale też i koloryzacją. Taki fryzjer nie zajmuje się jedynie męskimi fryzurami klasycznymi, ale też innymi, na przykład podcinaniem długich włosów.

Barber jest specjalistą od klasycznych męskich fryzur. Nie zajmuje się też koloryzacją włosów. Barber wystylizuje również nawet najdłuższą brodę oraz użyje brzytwy do golenia zarostu. Doradzi jak dbać o brodę, poleci też odpowiednie do niej olejki, pasty, żele i pomady. Aby zostać barberem to najlepiej po zdobyciu pierwszego doświadczenia, udać się na staż do miejsca, w którym pracuje doświadczony barber. Mokotów w Warszawie jest idealnym miejscem, aby zacząć szukać salonu na staż, gdyż tam właśnie przybywa takich salonów najszybciej.

Kursy fryzjerskie: jak je wybrać?

Po zdobyciu pierwszego doświadczenia należy szukać kursów fryzjerskich lub barberskich. Dobrym pomysłem jest też zapisanie się do fryzjerskiej szkoły policealnej. Nawet jeśli masz już wykształcenie wyższe w innej dziedzinie, to i tak możesz się zapisać do takiej szkoły. Czasami można nawet znaleźć bezpłatne dla uczestników szkoły policealne, które są finansowane ze środków państwowych.

Jeśli chodzi o konkretne kursy fryzjerstwa męskiego lub barberstwa, to nie jest trudno je znaleźć. Trudność pojawia się przy wyborze kursu, który naprawdę wiele cię nauczy. Warto podpytać profesjonalnych znajomych fryzjerów, którzy mogą coś polecić. Dobrym pomysłem są też grupy na Facebooku lub LinkedInie, które zrzeszają fryzjerów i stażystów. Możesz na nich znaleźć opinie większej ilości osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here