Jak zerwać z chłopakiem?

Każda kobieta kiedyś się zakochała lub zakocha. Miłość jest naturalną częścią naszego życia, z jednej strony potrafi uczynić nas szczęśliwymi, a z drugiej boleśnie ranić. Gdy już poznajemy tego jedynego wszystko wydaje się być wspaniale. Wyjścia do kina, teatru, romantyczne spacery i kolacje. Jendak w pewnym momencie cały związek nabiera innego koloru. Zaczynają się kłótnie, wychodzą na wierzch różnice poglądów i priorytetów. Okazuje się, że nasz mężczyzna jest zupełnie inny niż myślałyśmy, a cała relacja zaczyna nas przerastać. Może również okazać się, że nasza ,,druga połówka” boleśnie nas skrzywdzi swoim zachowaniem lub słowami. Dochodzimy do wniosku, że nie potrafimy dalej być w tej relacji. Być może dalszy związek męczy nas psychicznie i chcemy go zakończyć. I co wtedy zrobić? Jak zerwać z chłopakiem? Zachować się honorowo i kulturalnie zakończyć relacje, czy może wykrzyczeć co nam leży na sercu i wyrzucić byłego ukochanego za drzwi?
To jak powinniśmy się zachować zależy w dużej mierze od sytuacji. Załóżmy, że na potrzeby historii bohaterów nazwiemy Ola i Tomek. Gdy się poznali Ola była zachwycona. Codziennie Tomek okazywał jej miłość bez przerwy ją komplementując, wręczając kwiaty i zapraszając na romantyczne randki. Byli ze sobą szczęśliwi, a czas leciał szybko. Jednakże im związek dłużej trwał, tym starania Tomka coraz bardziej zanikały. Z czasem przestał chwalić swoją wybrankę, zaczął często wychodzić z kolegami, wracał pijany i zapominał o obietnicach złożonych ukochanej. Ola przestała być szczęśliwa, a dalsza relacja była dla niej udręką. W tej sytuacji najlepszym sposobem na zerwanie będzie rozmowa. Ola poprosiła Piotrka aby porozmawiali sami w domu. Ola wytłumaczyła Piotrkowi, że jej uczucie wygasło, a czas spędzony z Piotrkiem nie jest taki sam jak kiedyś. Piotrek zrozumiał, że Ola jest nieszczęśliwa i w związku z tym ma dwie opcje. Po pierwsze może odpuścić, w związku z czym Ola będzie mogła zacząć wszystko od nowa i znaleźć kogoś z kim będzie szczęśliwa. Po drugie jeżeli Piotrek bardzo kocha Ole to sygnał, że powinien zacząć się starać. Nawet jeżeli Ola z nim zerwie, Tomek będzie nadal mógł pokazać, że jest taki sam jak kiedyś. Konkluzja tej historii polega na tym, że szczera rozmowa nie tylko jest najlepszym sposobem na zerwanie z drugą osobą, ale często prowadzi też do załagodzenia sporu. Dlatego drogie Panie pamiętajcie, że nic nie jest skuteczniejsze niż powiedzenie co Wam leży na sercu, jaki jest powód zerwania i czy dajecie partnerowi ewentualną szansę na naprawę relacji.
Jeżeli jednak mężczyzna w trakcie relacji zaczął kobietę traktować bez szacunku, wyzywa ją, stosuje przemoc fizyczną bądź też psychiczną nie należy okazywać takiego szacunku jak poprzez rozmowę, gdyż taka osoba jest nieobliczalna. Wtedy lepiej unikać kontaktu , nie prowadzić kłótni z osobami agresywnymi, a jedynie zostawić kartkę z informacją, iż kończymy związek, napisać smsa, czy też zadzwonić. Pamiętajmy, że najważniejsze jest aby do konkretnej sytuacji zastosować odpowiednie środki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here