Jak wyćwiczyć refleks i dobrą pamięć, by wygrać teleturniej?

Każdy z nas lubi czasem pobawić się w zgadywanki. To chyba nawyk wyniesiony jeszcze z czasów dzieciństwa. Bardzo przyjemnym uczuciem było znalezienie poprawnego rozwiązania i słuchanie pochwał dumnych rodziców. Co prawda w życiu dorosłym zagadki czy quizy rozwiązuje się raczej ze względu na potencjalne nagrody, lecz satysfakcja jest podobna jak w przypadku dzieci. Gdzie można wygrać cenne nagrody i spore pieniądze? Przede wszystkim w teleturniejach telewizyjnych. Ich poziom i skala nagród bardzo się między sobą różnią, jednak cel zostaje ten sam pokonać przeciwnika. Czasem ten przeciwnik to nie konkretna osoba, lecz upływający czas. Wygrać z nim to naprawdę ciężkie zadanie.

Nie jest tajemnicą, że przed kamerą człowiek znacznie bardziej się denerwuje. Po pierwsze dlatego, że jest- pod obszczałem świateł, kamer i całego tego zgiełku medialnego. Po drugie boi się, jak ocenią go znajomi czy najbliższa rodzina. W telewizji odczuwalny jest też większy stres, dlatego czasem uczestnicy dostają kompletnego zaćmienia umysłu i wykładają się na banalnych z pozoru pytaniach. Ich zażenowanie i późniejsza reakcja to najlepszy dowód, że w studiu telewizyjnym człowiek poddany jest ogromnej presji. To ona jest powodem, dla którego większość graczy odpada już po pierwszym pytaniu. Strach może działać albo motywująco, albo destrukcyjnie. Tylko od nas zależy, która opcja ostatecznie przeważy.

Turnieje telewizyjne oprócz dużych pieniędzy mogą przynieść także popularność medialną. Może nie jest ona taka duża jak w przypadku gwiazd ekranu czy futbolu, lecz miło jest, gdy ktoś rozpozna Cię na ulicy i powie, ja Pana skądś znam. Czasem zdarza się, że taki uczestnik rozdaje autografy lub pozuje do wspólnych zdjęć. Jednak to tylko jedna strona medalu. Druga bywa trochę mniej przyjemna. Chodzi o sytuację, w której gracz się zbłaźnił i został ośmieszony na oczach widzów. Ludzie reagują na niego zupełnie inaczej niż na zwycięzcę. Drwią z niego i nie szczędzą mu złośliwych komentarzy. Uważają, iż oni wypadliby znacznie lepiej. Jednak jakby było w ich przypadku trudno ocenić. Znacznie łatwiej odgadywać hasła z pozycji kanapowego gracza przed telewizorem niż walczyć na żywo w studiu.

Na szczęście są teraz dostępne specjalne aplikacje komputerowe, które przypominają znane telewizyjne teleturnieje. Na ich podstawie można zorientować się, jakie rodzaje pytań najczęściej przewijają się w takich zabawach interaktywnych. Można też wyćwiczyć refleks i nauczyć się radzić sobie z presją czasu. Taką pożyteczną imitacją jest z pewnością, jaka to melodia online. Lecą tam najbardziej znane kawałki muzyczne i piosenki z najnowszych kolekcji. Bawiąc się w ten sposób, można zapamiętać tytuły piosenek i poszerzyć swoją wiedzę na temat ich wykonawców. Ta symulacja komputerowa to taki trening na sucho, przed prawdziwym występem. Może nie towarzyszą jej wielkie emocje, lecz swoją formułą bardzo przypomina pierwowzór. Zaletą takich symulacji jest to, że można w nie grać bez końca, przez co odgadywanie haseł czy tytułów wchodzi nam w nawyk i staje się łatwiejsze.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOdchudzanie
Następny artykułJadłospis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here