Jak urządzić jadalnię w 2020 roku

Jadalnia jest niebywale ważnym miejscem w każdym domu. To nie tylko przestrzeń, w której członkowie rodziny spotykają się podczas posiłków, ale także miejsce, do którego zapraszamy przyjaciół i gości. Ze względu na jej szczególną funkcję warto umeblować ją w sposób, który nada jej szczególnego klimatu. Bez względu na to, w jakim stylu urządzamy nasze wnętrza i jakie wykorzystujemy do tego meble, stół jadalniany pozostaje niezmiennie jednym z najważniejszych przedmiotów w każdym domu.

Wygoda przede wszystkim!

Wielu z nas stół jadalniany kojarzy się z typowo klasycznym meblem, często drewnianym, o prostej formie. Nowoczesne stoły i krzesła do jadalni często mogą nas zaskoczyć formą. W mniejszych wnętrzach zdecydowanie najlepiej sprawdzi się ława, producenci proponują też stoły w formie blatów przykręconych do ściany w taki sposób, że możemy je składać i rozkładać jednym ruchem. Do większych wnętrz idealnie nada się okrągły stół, przy którym komfortowo możemy posadzić znacznie więcej gości, a przygotowane potrawy będą na nim wyglądały niebywale efektownie. Taki stół jest też niebywale wygodny – wszyscy siedzący przy nim widzą się i mogą swobodnie oddawać się rozmowie. Pamiętajmy jednak o tym, że aby siedzący czuł się komfortowo, musi mieć do dyspozycji ok. 60 cm przy blacie, a jego krzesło powinno się znajdować w odległości ok. 80 cm od ściany. Właśnie takie ustawienie pozwoli na swobodne obejście siedzących gości oraz bezproblemowe wstawanie zza stołu. Krzesła warto kupować w zestawie ze stołem, ponieważ takie rozwiązanie zagwarantuje nam odpowiednią wysokość siedziska względem blatu, co ma ogromny wpływ na komfort. Zakłada się, że dorosły człowiek – aby czuć się swobodnie – powinien siedzieć na wysokości 45-49 cm względem podłogi.

Klasyczny mebel w nowoczesnym wydaniu

Aktualnie na rynku mamy nieograniczony wręcz wybór mebli jadalnianych. Nowoczesne stoły i krzesła do jadalni mogą być wykonane z wielu rodzajów materiałów, dzięki czemu możemy dokonać wyboru, który nie obciąży naszego budżetu. Najdroższe na rynku są krzesła z litego drewna i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ naturalne drewno ma niebywały urok, jest ponadczasowe oraz trwałe. Najtańsze stoły to te, które wykonane są z tworzyw sztucznych, a które, choć znacznie mniej szlachetne niż te drewniane, potrafią również posiadać niebywałe walory estetyczne. Warto więc zastanowić się nad wybraniem czegoś pomiędzy. Takim rozwiązaniem może okazać się stół, który wykonany jest z kilku materiałów. Nowoczesne stoły i krzesła do jadalni mogą być więc wykonane z połączenia stali i szkła lub drewna i tworzyw sztucznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here