Jak pozbyć się myszy?

0
2110

Myszy są jedną z najbardziej niebezpiecznych i irytujących grupą gryzoni w domu lub mieszkaniu. To nosiciele ponad 45 rodzajów chorób oraz szkodniki, które naruszają np. izolacje kabli lub niszczą żywność. Eliminacja ich nie jest prostym zadaniem, ale jest możliwa, jeśli wiemy, co należy zrobić.

Większość naukowców zgadza się, że uwięzienie i zatrucie myszy to najskuteczniejsze sposoby pozbycia się tych gryzoni. Jednak rozłożenie trutki z przynętą nie wystarczy. Aby skutecznie kontrolować problemy dotyczące myszy, należy przestrzegać sześciu złotych zasad.

Uporządkowanie spiżarni

Na początek należy uporządkować spiżarnie w domu lub w mieszkaniach opakowania z żywnością w szafkach kuchennych. Po przejrzeniu żywność i sprawdzeniu, czy myszy nie dostały się do niej, konieczne jest pochowanie produktów sypkich w pojemniki. Otwarte torebki płatków śniadaniowych, mąki lub rozpoczęte pudełka ryżu i kaszy przekładamy, lub przesypujemy w zamknięte opakowania. Jedzenie pozostawione na blacie powinno być np. w szklanym, zamkniętym pojemniku. Staramy się ograniczyć dostęp gryzoni do pożywienia.

Uszczelnienie budynku

Następnym krokiem jest uszczelnienie lub zabezpieczenie wszystkich pęknięć, otworów wentylacyjnych, dziur na strychu itp. wejść dla myszy, aby pozbawić niechcianych gryzoni dostępu do swojego domu. W przypadku budynku zabezpieczamy rynny i sprawdzamy także, czy roślinność, po której mogą wejść gryzonie, nie styka się z budynkiem.

Miejsce przebywania myszy

Dokładne zlokalizowanie aktywności życiowej myszy przed rozpoczęciem likwidowania gryzoni jest niezbędnym kluczem do sukcesu podczas stosowania trutek. Ważne jest określenie dokładnego źródła, aby wiedzieć, w którym miejscu rozłożyć pojemniki np. są to ścieżki, miejsca żerowania, otwory lub gniazda.

Typowe oznaki przebywania myszy to: odchody, ślady gryzoni pozostawione np. na zakurzonej podłodze oraz wszelkie uszkodzenia produktów spożywczych lub elementów łatwych do gryzienia (izolacja, gazety, kartony, ocieplenie itp.)

Identyfikacja gryzonia

Obserwując wygląd gryzonia i badając ich odchody, można rozpoznać, z którym gatunkiem gryzonia mamy do czynienia. Jest to ważne, gdyż myszy i szczury mają znacząco różne wzorce zachowań i muszą być likwidowane w różny sposób.

Sposób na myszy: trutka

Zastosowanie przynęt z trutką okazało się najbardziej skuteczną opcją opracowaną do tej pory w eliminowaniu gryzoni. Ze względu na bezpieczeństwo przypadkowego połknięcia np. przez zwierzęta domowe nie powinno się jednak stosować luźno rozsypanej trutki, dlatego producenci zalecają stosowanie pojemników z przynętą. Pudełka pomagają też utrzymać świeżość przynęty.

Preparat Rodicum Alpha to efektywny środek do zwalczania mysz. Zawiera pojemnik z trutką, który należy tylko wyjąć z opakowania i położyć w miejscu przebywania myszy. Trutka na myszy to bardzo łatwa i wygodna metoda likwidowania myszy. Całość jest gotowa do użycia, nie trzeba nic mieszać, osoba rozkładająca trutkę, nie ma z nią kontaktu. Co ważne trutka, tylko w jednym pudełku likwiduje aż do 50 myszy i nie trzeba martwić się o jej uzupełnianie. Ponadto produkty Rodicum Alpha są zwykle przydatne, do używania na zewnątrz. Te pudełka mają specjalne otwory wejściowe dla myszy, utrudniając dostęp innym zwierzętom.

Szczelne zamknięcie pojemnika marki Protect Home stanowi barierę dostępu dla dzieci i zwierząt domowych przed zjedzeniem trutki. Tam, gdzie jest to możliwe, pojemnik deratyzacyjny należy przymocować do podłoża np. taśmą dwustronną.

Dodatkowe wskazówki przy układaniu pojemników z trutką. Konieczne jest założenie rękawiczek ochronnych, po pierwsze dla higieny po drugie, aby nie zostawić śladu zapachu ludzkiego na pudełku. Gryzonie nie umierają daleko od swojego środowiska. Dlatego, jeśli walczymy z nimi w pomieszczeniach, codziennie sprawdzajmy pokoje w poszukiwaniu martwych ciał i usuwajmy je jak najszybciej.

Idealne miejsce do umieszczenia pojemników z trutką to np. strych gdzie, twoje zwierzę lub dziecko nie będzie miało dostępu. Oczywiście nie zawsze mamy taką możliwość. W takim przypadku wybierzmy obszary, do których dostęp jest bardzo trudny, a w którym często myszy przebywają:

• Za plecami szaf, regałów, lodówkami.

• Pod zlewem wzdłuż tylnej ściany szafki.

Jeśli domowe sposoby nie działają, a stawiane od kilku tygodni pułapki na myszy, nie dają rezultatów, zastosuj szybką i skuteczną trutkę na myszy. Środki z trucizną można wykorzystać do wyeliminowania każdego problemu z myszami. Chociaż wymagają one więcej uwagi niż pułapka na myszy, są łatwym sposobem na ich pozbycie się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here