Dziwnówek

Wielkimi krokami zbliża się weekend majowy i wiele rodzin zastanawia się nad kilkudniowym wypadem nad morze. Mieszkańcy zachodniej i centralnej Polski powinni rozważyć jako cel swojej podróży Dziwnówek, czyli mały, nadmorski kurort na Pomorzu Zachodnim. Dziwnówek jest wyjątkowo atrakcyjną miejscówką, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, spragnionych regenerującego wypoczynku i krzepiącej rekreacji. Jakie są zalety Dziwnówka i co czyni go tak wyjątkowym?

Bezpretensjonalny kurort z rybackim klimatem

Osoby, które – jadąc nad morze – chcą poczuć prawdziwy nadmorski klimat, powinny zrezygnować z dużych miejscowości i od razu wybrać się na nadbałtycką prowincję. Jeśli gdzieś możemy poczuć jeszcze atmosferę dawnych, rybackich wiosek, to właśnie tutaj. Dziwnówek, mimo że kameralny wiosną i jesienią, to latem stanowi jedno z najbardziej rozchwytywanych wczasowisk. Miejscowość ma szereg zalet, które przyciągają tu co roku tysiące turystów. Co cechuje ten maleńki zachodniopomorski kurort?

  • szerokie, piaszczyste plaże są idealnym miejscem do kąpieli słonecznych i dziecięcych zabaw w piasku – władze dbają też o to, by plaże były czyste i wyposażone w niezbędną infrastrukturę
  • wieś ma bardzo korzystne położenie, bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim, ale również Zatoką Wrzosowską. Dziwnówek leży jedynie 30 km od Międzyzdrojów, więc wielbiciele festiwalu filmowego znajdą tu dodatkową atrakcję
  • noclegi w okolicy charakteryzują się korzystnymi cenami nawet w wysokim sezonie, zarówno jeśli chodzi o pensjonaty, jak i  Dziwnówekjest więc chętnie wybierany przez osoby dysponujące nawet niewielkim budżetem

Gdzie nocować w Dziwnówku?

Wybierając się na krótszy lub dłuższy wyjazd z dziećmi, najlepiej zdecydować się na zakwaterowanie w domkach. Majówka w domku nad morzem to cudowny pomysł, który można zrealizować, korzystając chociażby z oferty wakacyjnej wioski Summerland. Turyści są tu kwaterowani w nowoczesnych, klimatycznych domkach z wszelkimi udogodnieniami, które można zobaczyć pod tym adresem: https://www.summerland.pl/.

Największymi zaletami noclegu w domku jest duże poczucie prywatności, a także możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków, dzięki aneksowi kuchennemu. Możliwość bezpłatnego korzystania z grilla ogrodowego to doskonała okazja, by własnoręcznie przyrządzić świeżo kupioną rybę.

Wizytę w Dziwnówku warto polecić nie tylko młodym parom z dziećmi, ale również starszym małżeństwom, które łakną wypoczynku na łonie natury, z dala od zgiełku wielkich kurortów. To też rewelacyjny kierunek dla większych grup – okolica oferuje wszystko to, co najlepsze nad Bałtykiem, a dobre ceny i rozwinięta infrastruktura turystyczna zapewniają komfortowy i satysfakcjonujący wypoczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here