Antykoncepcja - rodzaje?

W dzisiejszych czasach na rynku mamy bardzo dużo rodzajów antykoncepcji, takich jak prezerwatywy (prążkowe, opóźniające wytrysk, hipoalergiczne itp), globulki dopochwowe, tabletki antykoncepcyjne, wkładki hormonalne, mini pigułka, implant, plastry antykoncepcyjne, zastrzyk, pierścień dopochwowy, tabletka „po”, spirala (także tak zwane wpadki zdarzają się mniejszej liczbie par).
Wiele par nie używa antykoncepcji w ogóle, partnerka wylicza sobie dni nie płodne lub stosują stosunek przerywany – ale żadna z tych form nie daje gwarancji, że nie dojdzie do zapłodnienia, najczęściej tak zwane wpadki zdarzają się u kobiet, które mają nieregularne miesiączkowanie oraz mają więcej jak jedną owulację, natomiast co do seksu przerywanego też jest duże ryzyko zajścia w ciążę, chociażby dlatego, że podczas stosunku członek w wzwodzie wydziela małe ilości tzw. preejakulatu – substancji, która zawiera śladowe ilości plemników. I jeśli ten plemnik jest na tyle silny i dotrze do komórki jajowej, w której zaczyna drążyć otwór w osłonce komórki jajowej, gdy wniknie do jajeczka to wtedy w stu procentach dochodzi do zapłodnienia.
Najczęściej stosowaną metodą antykoncepcji są prezerwatywy a tylko i wyłącznie dlatego, że są dostępne bez recepty, można je nabyć w każdym sklepie nie koniecznie w aptece. Jedynym minusem jest to, że czasem zdarza się iż taka prezerwatywa potrafi pęknąć podczas stosunku, (ale żadna forma zabezpieczenia nie daje 100 % gwarancji), prezerwatywa ma na celu zabezpieczenie przed zapłodnieniem i chorobami wenerycznymi, ale uwaga aby prezerwatywa spełniła swoją rolę musi być dobrana wedle rozmiaru, a jest ich osiemnaście. Korzystając pierwszy raz z tej formy antykoncepcji dobrą lekcją jest zapoznanie się z instrukcją obsługi, czyli będzie tam napisane jak zakładać prezerwatywe. Jeśli będzie dobrze założona według schematu jest minimalne ryzyko, że pęknie. Najpopularniejsze w ostatnich latach są natomiast tabletki antykoncepcyjne i jeśli są stosowane regularnie to szansa na zajście w ciążę jest bardzo znikoma, tak samo jak plastry czy krążki dopochwowe, również bardzo popularną metodą jest spirala czyli wkładka wewnątrzmaciczna, która jest bardzo skuteczną metoda antykoncepcji mechanicznej. Ale jest jeden minus nie jest polecana dla kobiet, które obficie miesiączkują, przechodzą infekcję dróg rodnych, mają problemy wrodzone lub przy stosowaniu tamponów. Dla mnie osobiście najgorsza głupotą były tabletki „po”, które były przez jakiś czas dostępne bez recepty, wtedy młode dziewczyny zaopatrywały się w nie i nie myślały o skutkach ubocznych takich tabletek. Dlatego jeśli wiecie, że nie chcecie mieć dzieci zdecydujcie się na długotrwałą antykoncepcje taka jak spirala, tabletki antykoncepcyjne czy zastrzyki, krążki, plastry – jest tego mnóstwo na rynku, także nie ma co się zastanawiać czy wstydzić. Na macierzyństwo trzeba być naprawdę przygotowanym, posiadanie dziecka wiąże się z wyrzeczeniami już od pierwszych dni ciąży oraz macierzyństwem przez najbliższe 18 lat. Aczkolwiek matka czy ojcem jest się całe życie mając dziecko.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChipsy
Następny artykułJak można dobrze żyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here