paleta

Europalety są codziennie wykorzystywane w wielu przedsiębiorstwach. Standardowo posiadają one jednakowe rozmiary, co ułatwia ich ustawianie względem siebie w magazynach, a także układanie do przewozu. Najbardziej popularne są palety wykonane z drewna, jednak w ostatnich latach coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z palet wykonanych z plastiku.

Palety plastikowe czy drewniane?

Większość osób europalety kojarzy przede wszystkim z ich drewnianą wersją. Dzieje się tak, dlatego że tego typu palety stały się popularnym materiałem do własnoręcznego tworzenia mebli i akcesoriów domowych.

Drewniane palety można na własną rękę poddać obróbce i zabezpieczyć przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a także przemalować na dowolny kolor. Po takim przygotowaniu można z nich w łatwy sposób wykonać między innymi meble na balkon czy taras, kwietniki, półki, a nawet ramy łóżek.

Dlaczego palety plastikowe zyskują na popularności?

W ostatnich latach coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z plastikowych palet. Dzieje się tak ze względu na właściwości samego surowca, który jest bardzo lekki, a zarazem odporny.

Plastikowe palety są bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, jak na przykład temperatura czy wilgotność, dzięki czemu można z nich korzystać znacznie dłużej niż z palet drewnianych. Dodatkowo palety wykonane z plastiku są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu, więc zapewniają bardziej higieniczne warunki przechowywania i transportu wielu produktów.

Bardzo istotna jest również wygoda korzystania z nich na codzień. Plastikowe palety posiadają gładką powierzchnię, dlatego ryzyko zranienia lub zadrapania przez pracownika jest minimalne.

Czy korzystanie z palet plastikowych jest ekologiczne?

Obecnie zarówno mniejsze, jak i większe przedsiębiorstwa, w miarę swoich możliwości starają się wprowadzać działania proekologiczne. Biorąc to pod uwagę, korzystanie z przedmiotów wykonanych z drewna wydaje się być zdecydowanie korzystniejsze.

Warto jednak pamiętać o tym, że do produkcji plastikowych palet w większości wykorzystuje się tak zwany plastik z drugiego obiegu. Poza tym tego typu palety zazwyczaj są trwalsze, co pozwala na korzystanie z nich przez bardzo długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here